armwrestling mistrzostwa polski 6 W dniach 1-2 kwietnia najsilniejsi armwrestlerzy zjechali do Szczyrku, gdzie odbyły się siedemnaste już Mistrzostwa Polski w Siłowaniu Na Rękę. W sumie ponad dwustu trzydziestu sportowców sprawdzało swoje siły w różnych kategoriach wagowych i wiekowych.

Stawka była wysoka, bo jak co roku dwójka zawodników z danej kategorii uzyskuje prawo reprezentowania kraju w Mistrzostwach Europy, które odbywają się w tym roku w Polsce w katowickim spodku oraz Mistrzostwach Świata, których gospodarzami będą Węgrzy. Rywalizacja jak zawsze zaczęła się jeszcze dzień przed startami kiedy trzeba zmierzyć się z wagą – tutaj nie ma litości i nie wolno przekroczyć wyznaczonej wagi "ani o deko". Niestety często kończy się to dla niektórych zawodników obowiązkowym bieganiem do osiągnięcia wagi. Z pośród jedenastu zawodników klubu Wiking Nisko wszyscy zmieścili się do swoich kategorii ale nie obyło się bez biegania.

Pierwszego dnia rywalizacja odbywała się na rękę lewą. Nie zawiódł najbardziej doświadczony zawodnik, a zarazem trener i sędzia Dariusz Groch, który w pięknym stylu wywalczył złoto. Juniorzy trenujący pod okiem Darka również nie mieli sobie równych przez co cała trójka: Katarzyna Radzik, Piotr Radzik oraz Jakub Brak zdobyli złote medale w swoich kategoriach. Drugiego dnia zawodów na rękę prawą również nie brakowało emocji. Drużyna Wikinga mocno namieszała zdobywając łącznie dziewięć złotych, osiem srebrnych i dwa brązowe medale, co w rezultacie dało siódmy wynik w klasyfikacji generalnej oraz drugi w klasyfikacji seniorskiej.

Teraz czas na regenerację i treningi do Mistrzostw Europy w Katowicach, mamy nadzieję, że załoga Wikinga wróci z nich znów z workiem medali.

armwrestling mistrzostwa polski 1armwrestling mistrzostwa polski 2armwrestling mistrzostwa polski 3armwrestling mistrzostwa polski 4armwrestling mistrzostwa polski 5armwrestling mistrzostwa polski 7