zpit w lancucie 1W piątek, 31 marca 2017 r. Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” brał udział w VIII Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec”.

Organizatorem przeglądu był Miejski Dom Kultury w Łańcucie. W hali MOSiR od rana rozbrzmiewała muzyka i śpiew polskiego folkloru, który jest częścią naszej tradycji i kultury. Honorowy patronat sprawował Burmistrz Miasta Łańcut - Stanisław Gwizdak. Tancerze w wieku od 5 do 19 lat z 21 zespołów prezentowali swoje umiejętności taneczne w trzech kategoriach wiekowych, które oceniało profesjonalne jury w składzie: Romuald Kalinowski - przewodniczący, Marcin Zych i Jan Kilian.

Tancerze z najmłodszej grupy Zespołu „Racławice” wystąpili w pierwszej kategorii wiekowej - „przedszkolaki” i zatańczyli „Zabawy lasowiackie”, zdobywając II miejsce. Dla większości dzieci był to debiut na tak dużym przeglądzie tanecznym, tak więc uśmiech, zadowolenie i wielka radość wśród dzieci i rodziców towarzyszyły w drodze powrotnej do Racławic. W drugiej kategorii wiekowej za precyzję taneczną, piękne kostiumy oraz wyraz artystyczny „Suitą pieśni i tańców kurpiowskich”, młodzież wytańczyła III miejsce. Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” otrzymał pamiątkowe Dyplomy, Garniec wypełniony słodkościami i pluszową maskotkę.
Jury pogratulowało wszystkim uczestnikom przeglądu przygotowania technicznego, opracowania choreograficznego i poziomu wykonania, życząc dalszych sukcesów artystycznych, a opiekunom podziękowało za wielki wkład pracy, jaką włożyli w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.

zpit w lancucie 2zpit w lancucie 3zpit w lancucie 4zpit w lancucie 5zpit w lancucie 6zpit w lancucie 7zpit w lancucie 8