centrum przesiadkowe 16Centrum przesiadkowe dla mieszkańców Niska przy ulicy 11-go Listopada jest już gotowe. Inwestycja realizowana w ramach „Miejskich Obszarów Funkcjonalnych Stalowej Woli” przyczyni się przede wszystkim do zwiększenia mobilności osób mieszkających poza Niskiem.

Inwestycja pod nazwą „Budowa centrum przesiadkowego i ścieżek rowerowych na terenie Gminy i Miasta Nisko – etap II” została już zakończona. Do tej pory niewielki plac u zbiegu ulic 11-go Listopada i Wolności szpecił miasto. Całość została uporządkowana, powstał ładny obiekt z zadaszoną wiatą i kilkanaście miejsc parkingowych.

– Zadaszenie jest po to, żeby można było pozostawić rower przyjeżdżając do Niska na przykład z Podwoliny, następnie pojechać chociażby do Stalowej Woli autobusem, wrócić i spokojnie zabrać rower i pojechać do domu. Wreszcie mamy uregulowane to miejsce, bardzo ładnie wygląda i na pewno spełni wszelkie oczekiwania w wymienionym wyżej zakresie – mówi Julian Ozimek Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Wykonawcą tej części projektu była firma MAT-BUD z Niska. Wartość zadania to 141 415 zł.

Z kolei w realizacji są dalsze etapy inwestycji, a mianowicie ścieżki rowerowe wokół zbiornika na osiedlu Podwolina oraz wzdłuż ulicy Nowej.

– Nisko zostanie skomunikowane ze zbiornikiem wodnym na osiedlu Podwolina za pomocą ścieżek pieszo-rowerowych. Jest to potężna inwestycja, bo długość drogi dla rowerów wyniesie około 3 kilometry. Centrum przesiadkowe będzie tu pełnić rolę końcowej stacji do pozostawienia roweru – dodaje burmistrz.

Wartość tych zadań to około 2 500 000 zł. Realizacja ma potrwać do końca października.

centrum przesiadkowe 1centrum przesiadkowe 2centrum przesiadkowe 3centrum przesiadkowe 4centrum przesiadkowe 5centrum przesiadkowe 6centrum przesiadkowe 7centrum przesiadkowe 8centrum przesiadkowe 9centrum przesiadkowe 10centrum przesiadkowe 11centrum przesiadkowe 12centrum przesiadkowe 13centrum przesiadkowe 14centrum przesiadkowe 15centrum przesiadkowe 16centrum przesiadkowe 17centrum przesiadkowe 18centrum przesiadkowe 19centrum przesiadkowe 20centrum przesiadkowe 21centrum przesiadkowe 22