bieg 4Blisko 200 zawodników wzięło udział w zorganizowanym 15 lipca w Podwolinie I Biegu Jubileuszowym. Impreza odbyła się w ramach 85-lecia nadania praw miejskich miastu Nisko, a zawodnicy mieli do pokonania dystans 8,5 kilometra.

Chociaż aura nie rozpieszczała to na starcie stanęło aż 181 biegaczy, którzy wokół zbiornika retencyjnego w Podwolinie mieli do przebiegnięcia kilka kilometrów.

Pierwszy wyznaczony dystans pokonał Bogdan Dziuba ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza, który pokonał trasę w czasie 29:09,2. Wśród kobiet najszybsza była Beata Lange z klubu Biłgoraj Biega z czasem 34:17,9.

W kategorii K20 najlepsza była Michalina Rydzewska z Niska, w kategorii K30 Kinga Walania z Głogowa Małopolskiego, a  K40 - Beata Lange, zaś w kategorii K50 Barbara Wiatrowicz ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza.

Wśród mężczyzn w kategorii M20 pierwszy był Karol Gąbka z Modliborzyc, w M30 wygrał Maciej Pasiak ze Stalowej Woli, a w M40 zwyciężył Bogdan Dziuba. W kategorii M50 wygrał Gerard Godek z Górna natomiast w kategorii M60+ Andrzej Augustyn ze Stalowej Woli.