dsc 422914 listopada obchodzimy Światowy Dzień Seniora. W związku z tym w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” odbył się koncert pt. Jesienne zauroczenie", przygotowany specjalnie z myślą o najstarszych mieszkańcach gminy.

Święto Seniorów ma na celu zwrócenie uwagi na szeroko pojęte zdrowie ludzi starszych, podniesienie jakości życia Seniorów i skierowanie uwagi na problemy ich dotyczące. To także próba wzmocnienia więzi pokoleniowych oraz integracja środowiska osób starszych.

15 listopada w sali widowiskowej NCK „Sokół” zebrali się Seniorzy z całej niżańskiej gminy, po to by wysłuchać koncertu w wykonaniu duetu Joanny i Janusza Potempskich oraz Niżańskiej Kapeli Ludowej. Wcześniej Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko przekazał Seniorom moc życzeń, oraz wraz z obecnymi na sali NCK Radnymi Rady Miejskiej w Nisku wręczyli im piękne czerwone róże.

Z okazji Dnia Seniora wszystkim Seniorom życzymy zdrowia i wielu lat życia, wypełnionego radością i satysfakcją z przeżytych chwil oraz szacunkiem i miłością najbliższych.

Galeria zdjęć