turniej 50W piątek 14 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nisku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Turniej zorganizowany został po raz 45. Ma na celu popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, a także wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

– Bardzo się cieszę, że po dłuższej przerwie związanej z pandemią udało się zorganizować eliminacje gminne turnieju. Dziękuję organizatorom oraz pani dyrektor za udostępnienie szkoły. Zazwyczaj na tym etapie wszyscy osiągali bardzo dobre wyniki. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie. Życzę powodzenia – mówił obecny na otwarciu turnieju Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KPPSP w Nisku brygadier Ireneusz Szewczyk, Komendant Miejsko-Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Nisku Mariusz Czech, Aspirant sztabowy Paweł Kazanecki oraz Inspektor do spraw Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Gminy i Miasta Nisko Paweł Warchoł. 

Przeprowadzone eliminacje wyłoniły zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy będą reprezentować gminę Nisko na szczeblu powiatowym. Do kolejnego etapu turnieju pożarniczego zakwalifikowali się: Filip Szewczyk z ZS-P nr 1w Nisku, Paweł Głowiński z PSP nr 3 w Nisku oraz Piotr Bieńko z Liceum Ogólnokształcącego w Nisku.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Galeria zdjęć