Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

 źródło: onet.pl

ico infoBy ułatwić Mieszkańcom Niska codzienne funkcjonowanie w sytuacji zagrożenia koronawirusem poniżej umieściliśmy listę podmiotów gastronomicznych, które świadczą usługi dowozu obiadów bezpośrednio do klienta na terenie Gminy i Miasta Nisko. Lista będzie sukcesywnie uzupełniana po wcześniejszym zgłoszeniu właściciela podmiotu tj. baru, restauracji, pizzeri pod numerem telefonu 15 841 56 36.

Swoje usługi cateringowe oferuje m.in. Przedszkole Niepubliczne DOMmisia w Nisku. Oferta obejmuje całodzienne wyżywienie tj. śniadanie, obiad, kolacja. Oferta skierowana jest dla grup, jak również do klientów indywidualnych. Posiłki przygotowywane będą w kuchni na terenie Przedszkola Niepublicznego Dommisia w Nisku, przy ulicy Sandomierskiej 61. Zamówienia na dowóz można składać pod numerem telefonu 665 001 220. Jadłospis przygotowywany będzie przez dietetyka. Przedszkole posiada procedury, wysłane i zaakceptowane przez PSSE w Nisku, dotyczące działań w zakresie cateringu dla grup objętych kwarantanną.

Zadzwoń i zamów posiłek.pdf 

ico infoKierując się troską o bezpieczeństwo przedsiębiorców oraz pracowników gmin zaangażowanych w proces przyjmowania i weryfikacji wniosków o wpis do CEIDG:
1. Informujemy przedsiębiorców o możliwości składania wniosków do CEIDG drogą elektroniczną (on-line) https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/ lub przesyłania wniosków pocztą, ale wówczas podpis powinien być poświadczony przez notariusza.
2. Wniosek, w szczególności w zakresie daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia, zakończenia może być złożony w DOWOLNYM TERMINIE. Taki wniosek można złożyć także po ustaniu pandemii lub innych przeszkód tj. choroba.
3. Przypominamy o konieczności potwierdzania tożsamości składającego wniosek i uprawnienia do podejmowania działalności gospodarczej przez cudzoziemca (art. 8 ust. 3 i 8 ustawy o CEIDG i PIP).
4. W przypadku złożenia już wniosku papierowego, w szczególności gdy został on złożony w biurze podawczym, wrzucony do urny itp. przedsiębiorca będzie wezwany do uzupełnienia, poprawy wniosku jeśli zawiera błędy lub w celu weryfikacji tożsamości. Przedsiębiorca będzie poinformowany w wezwaniu o możliwości złożenia wniosku w innym, dowolnym terminie.

5. W przypadku wpisu, zmiany, zawieszenia, wznowienia lub wykreślenia przedsiębiorca ma obowiązek złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.