Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Gmina i Miasto Nisko bierze udział w ogólnopolskim konkursie na Modernizację Roku i Budowę XXI wieku. Do konkursu został zgloszony projekt pn."Przebudowa i rozbudowa zabytkowego budynku NCK "Sokół" w Nisku".

W związku z tym, iż uruchomione zostało głosowanie interenetowe na tą inwestycję, prosimy o oddawanie głosów na nasz projekt.

GŁOSUJ CODZIENNIE

Link do głosowania poniżej:

http://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/1104/object/1316/przebudowa-i-rozbudowa-zabytkowego-budynku-nizanskiego-centrum-kultury

Z jednego komputera (IP) można głosować raz dziennie. Głosowanie wystartowało 21 marca i będzie trwało do 8 sierpnia.

Czytaj więcej...Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk uczestniczył 20 maja w uroczystym podpisaniu umowy na dofinansowanie rozbudowy ulicy Grądy w Nisku. Formalności zostały dopełnione w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, a środki wsparcia pochodzą z powołanego w 2018 roku przez rząd Funduszu Dróg Samorządowych.

Zanim jednak doszło do podpisania umowy w siedzibie Wojewody Podkarpackiego, w Starostwie Powiatowym w Nisku odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wiceministra Infrastruktury Rafała Webera i Senator RP Janiny Sagatowskiej. Na temat rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, który funkcjonuje dopiero od kilku miesięcy, podczas spotkania z ministrem, rozmawiali Robert Bednarz Starosta Powiatu Niżańskiego, Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Waldemar Grochowski Burmistrz Rudnika nad Sanem oraz Zbigniew Walczak Wójt Gminy Jarocin.

Czytaj więcej...MDoffice - Organizujemy kursy o rozmaitej tematyce, podczas których to my płacimy za naukę, a nie uczestnik!

Oferujemy kursy dla osób do 29 roku życia:
- Programy biurowe w administracji (kurs komputerowy)

- Grafik komputerowy
- Opiekun dziecięcy
- Kosmetyczka

-  i inne kursy - jeśli zbierze się grupa zainteresowanych!

Czytaj więcej...W weekend, 18 i 19 maja w niżańskim Parku Miejskim trwał Zlot Food Trucków. Do późnych godzin wieczornych kilkanaście gastronomicznych wozów serwowało dania z różnych zakątków świata.

Food Trucki to pojazdy przystosowane do przygotowywania i wydawania posiłków. Każdy z samochodów oferował oryginalne potrawy z kuchni amerykańskiej, europejskiej, a nawet azjatyckiej.