Czytaj więcej...We wtorkowe popołudnie 17 września gośćmi naszej biblioteki byli Maria Ulatowska i Jacek Skowroński. Pani Ulatowska zadebiutowała w 2011 roku książką “Sosnowe dziedzictwo” i dotychczas napisała już 18 powieści, głównie obyczajowych (“Przypadki pani Eustazyny”, “Kamienica przy Kruczej”). Pan Jacek Skowroński swoją przygodę z pisarstwem rozpoczął w 2008 roku. Jest autorem 9 powieści i 12 opowiadań m.in.: “Był sobie złodziej”, “Mucha”, “Zabić zniknąć zapomnieć”. Pisze głównie historie kryminalne.

Czytaj więcej...Zapraszamy do oddawania głosów na zrealizowany przez naszą Gminę projekt pn. "Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola" w ramach projektu partnerskiego z Miastem Stalowa Wola i Gminą Pysznica. W ramach projektu udało nam wyremontować i rozbudować budynek NCK "Sokół", który dziś jest wspaniałą architektoniczną wizytówką Niska. Mam nadzieję, że również w Państwa opinii nasz projekt zasługuje na uznanie. Liczymy, że zrealizowane  będzie służył całej naszej lokalnej społeczności.

Zapraszamy do oddawania głosów na zrealizowany przez naszą Gminę projekt w konkursie „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”!

link:https://mistrzowskiezmiany.pl/nominacje/szlakiem-dziedzictwa-kulturowego-zabytkow-kultury-i-oferty-kulturalnej-mof-stalowa-wola/

nisko herb

 

nisko herbInformuję, że otwarcie XV Sesji Rady Miejskiej w Nisku oraz wręczenie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Nisko za rok szkolny 2018/2019 dnia 25  września  2019 r. odbędzie się o godz. 13.00 w  sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” ul. Tadeusza Kościuszki 9 w Nisku.

Kolejne punkty posiedzenia będą realizowane zgodnie z zawiadomieniem o Sesji, w sali narad (p. nr 20) Urzędu Gminy i Miasta Nisko, Plac Wolności 14.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Marcin Folta

ico drwalBurmistrz Gminy i Miasta Nisko informuje, że posiada do sprzedaży drewno użytkowe z gatunku dąb czerwony, pozyskana z wykrotu w Paku Miejskim. Oferta kierowana jest dla podmiotów i osób prowadzących działalność gospodarczą.

W tabeli zostało przedstawione 3 szt. drewna z podaniem wymiarów i cen wywoławczych.

Wszyscy zainteresowani mogą składać oferty kupna, w zaklejonych kopertach, w pokoju nr 12 UGiM Nisko, w terminie do dnia 23 września 2019r. , do godziny 11:00. Komisyjne otwarcie ofert nastąpi dnia 23 września 2019r. o godzinie 12:00, w sali nr 20.

Minimalne postąpienie wynosi 10,00 zł.

W złożonej ofercie należy podać dane kontaktowe, NIP, nr telefonu, gatunek i nr drewna z tabeli oraz oferowaną cenę. Na kopercie należy dopisać „Licytacja drewna”. Płatność przelewu w ciągu 14 dni od wystawienia faktury. Sprzedawane kawałki drewna są do obejrzenia na terenie działki o numerze: 1750/2 (park miejski) – zobacz mapę poniżej

Cena wywoławcza brutto (zł)

 

Nr
szt

Drzewo/gatunek

Klasa

Średnica
kłody(cm)

Długość
kłody(cm)

Objętość
kłody(m³)

Cena wywoławcza brutto (zł)

1

Dąb czerwony

WD

37

6,00

0,48

270,00

2

Dąb czerwony

WD

32

6.00

0,37

180,00

3

Dąb czerwony

WD

25

3,00

0,10

35,00

 

 

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko
Waldemar Ślusarczyk

 

Czytaj więcej...