latoszyn 14Jeszcze jedną atrakcję mieli seniorzy tej jesieni. W dniu 04.11.2021 roku spotkaliśmy się przy autokarze, który zabrał nas w podróż do uzdrowiska Latoszyn Zdrój w powiecie dębickim.

W wyjeździe organizowanym przez Niżańskie Centrum Rozwoju w Nisku uczestniczyli przedstawiciele Kół Terenowych z Rudnika nad Sanem, Ulanowa, Krzeszowa i Niska, łącznie 40 osób plus organizatorzy (Nisko otrzymało 13 miejsc). Latoszyn Zdrój jako uzdrowisko został całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej, i tylko miejscowa ludność korzystała z leczniczych wód wypływających ze wzgórza Palana Gera.

Wszystkie obiekty: Zakład Leczniczy, Basen, Pijalnia Wód, Tężnia, Scena Plenerowa zostały oddane do użytku w 2018 roku. Wokół obiektów jest park zdrojowy z wyznaczonymi ścieżkami. Nasza grupa skorzystała z kąpieli w wodzie siarczanowo - wapniowej z ujęcia Lotoszyn /W-1/, wypiliśmy również po kubku wody zdrojowej. Prozdrowotne działanie miał również spacer przy tężni solankowej. Po smacznym obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną. W autokarze było gwarno, śpiewom nie było końca, aż trudno było się rozstać w Nisku.  


  Tekst : Teresa  Ryczko
  Zdjęcia : Stanisław Drygaś

Galeria zdjęć