seniorzy555 24Dwie ostatnie imprezy - integracyjna w leśnej altanie i rehabilitacyjna w Latoszynie Zdroju - były zorganizowane i sfinansowane przez Niżańskie Centrum Rozwoju dla seniorów z czterech kół terenowych PZER i I. Natomiast nasze, niżańskie koło dla swoich członków zorganizowało wycieczkę krajoznawczą do Chełma i (9 listopada 2021r.) rehabilitacyjny wyjazd do Solca i Buska Zdroju. Do tych imprez dostaliśmy dofinansowanie z puli burmistrza Gminy i Miasta Niska, za co niżańskim władzom serdecznie dziękujemy.

   Dobroczynne działanie wód mineralnych w Solcu Zdroju już wcześniej mieliśmy okazję poznać i chętnie tam jeździliśmy. Jednak tym razem - może ze względu na późną porę roku - trudno było zebrać komplet chętnych na pełny stan autokaru. Ostatecznie pojechało ok. 30 osób. Po ponaddwugodzinnych kąpielach w wodach termalnych i siarkowych cała grupa udała się do Buska Zdroju, gdzie nadwątlone wodą siły zregenerowano obfitym i smacznym obiadem. Potem przyszedł czas na wypoczynek i relaks przy małej tężni solankowej w Domu Zdrojowym. Wypoczęci i zadowoleni turyści wrócili do Niska o godz. 16.30.
    Ostatnią jesienną imprezą był zapowiadany już od pewnego czasu Ogólnopolski Dzień Seniora. Burmistrz Gminy i Miasta Niska zaprosił seniorów na godzinę 13.00 w dniu 15 listopada 2021 roku do  Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół".Burmistrz p. Waldemar Ślusarczyk złożył seniorom okolicznościowe życzenia, a panowie radni wręczyli wszystkim piękne czerwone róże. Uczniowie RCEZ w Nisku obdarowali seniorów jabłuszkami z małą "laurką".
    Potem przyszedł czas na program artystyczny. Na scenie pojawił się amatorski duet wokalny, p.p. Joanna i Janusz Potempscy z Nadarzyna koło Warszawy. Śpiewali własne piosenki z akompaniamentem gitary. Drugim punktem programu miał być występ Niżańskiej Kapeli Ludowej. Choroby zdziesiątkowały skład zespołu i na scenę wyszło tylko czworo wykonawców. Zagrali i zaśpiewali cztery piosenki, dwie razem z publicznością i na tym ich występ się skończył. Tak więc szumnie zapowiadany koncert wypadł dość skromnie. Seniorzy dziękują władzom Niska za pamięć i dostrzeganie potrzeb ludzi starszych.
    A tymczasem pandemia koronawirusa nadal szaleje, czwarta fala atakuje. Na świecie zachorowało już 257 mln ludzi, a ponad  5 mln zmarło. W Polsce znów codziennie odnotowuje się po kilkanaście tysięcy nowych zakażeń. W tej sytuacji zarząd Koła Terenowego PZER i I w Nisku podjął decyzję, że Klub Seniora zawiesza swą działalność do odwołania. Czyli do kiedy? Któż to wie?


 Tekst : L.Rem
 Zdjęcia: Adrian  Starzomski
              Stanber         

Galeria zdjęć