Kończy się trudny rok 2021, trudny dla całego świata i dla każdego - indywidualnego - człowieka. Pandemia koronawirusa opanowała wszystkie kraje, a liczba zgonów idzie już w miliony. Miesiące letnie i wczesnojesienne przyniosły lekką poprawę sytuacji, ale jesienna czwarta fala uderzyła z nową siłą. Dlatego Klub Seniora w Nisku zawiesił swą działalność, aby przez ograniczenie kontaktów zahamować ilość nowych infekcji. Żal nam tych spotkań klubowych, brakuje kontaktów międzyludzkich.

Burmistrz Gminy i Miasta Niska zaproponował, aby jednak zorganizować tradycyjne spotkanie opłatkowe przed świętami Bożego Narodzenia. Jest to w miarę bezpieczne, ponieważ prawie wszyscy seniorzy są zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. W dniu 22 grudnia 2021r. niewielka grupa seniorów zjawiła się w odświętnie udekorowanym klubie, by spotkać się z włodarzem miasta. Burmistrz, p.Waldemar Ślusarczyk, złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne, wręczył też pamiątkowe prezenciki. Wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia. Dla uświetnienia spotkania seniorzy przygotowali też krótki program słowno - muzyczny. Potem były rozmowy, wspomnienia, wspólne śpiewanie. Czas nam upłynął tak miło, że postanowiliśmy się spotkać jeszcze raz, by pożegnać stary rok. Tak więc w dniu 29 grudnia znowu grupka zapaleńców przyszła do klubu, aby wspólnie kolędować.

Żegnamy rok 2021 z nadzieją, że nadchodzący rok 2022 będzie dla wszystkich łaskawszy, a nam, seniorom, pozwoli znów czerpać radość z wspólnych spotkań.

Tekst: L.Rem
Zdjęcia: Stanber

Spotkanie Wigilijne Seniorów - galeria zdjęć

Spotkanie Noworoczne Seniorów - galeria zdjęć