wiosna seniora 14Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że w związku ze spadającą liczbą nowych zakażeń z dniem 1 marca 2022 roku zostaje zniesiona większość ograniczeń sanitarnych związanych z wirusem COVID 19. Mogą zacząć działać m.in. kluby i dyskoteki, a więc i nasz Klub Seniora wznawia działalność.

W dniu 2 marca przyszło niewiele ponad 10 osób, ale już 9 marca przybyło do klubu ponad 20 seniorów. Pani prezes Teresa Ryczko złożyła koleżankom serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet i poczęstowała je słodyczami. W imieniu mężczyzn do tych życzeń dołączył się Stanisław Bera. Panowie nie byli tego dnia jakoś szczególnie wylewni, nie skrzyknęli się, by uczcić to babskie święto i kolega Bera samotnie próbował ratować honor mężczyzn. Maria Bera wygłosiła okolicznościowy monolog o trudnej sytuacji współczesnej kobiety w społeczeństwie i w rodzinie.

Nastrój w klubie był mało radosny, głównie z powodu wiadomości, płynących zza wschodniej granicy. 24 lutego b.r. na rozkaz prezydenta Putina wojska rosyjskie wkroczyły na Ukrainę i zaczęły bombardować miasta i wsie, niszczyć infrastrukturę i mordować niewinną ludność cywilną.Do Polski przez przejścia w woj. podkarpackim uciekło już ok. 1,5 mln uchodźców z Ukrainy, głównie kobiety i dzieci. Mężczyźni pozostali w kraju, by bronić ojczyzny. Świat z woli jednego szalonego człowieka stanął u progu III wojny  światowej ! Oby mądrzy politycy potrafili wpłynąć na postępowanie rosyjskiego samowładcy, bo oprócz niego nikt nie chce wojny! Ukraińskie wojsko dzielnie stawia opór agresorowi, a podziwu godna jest postawa prezydenta Ukrainy Wołodymira Żelenskiego, który odmówił wyjazdu z Kijowa, pozostaje w obleganej stolicy i stara się dodawać ducha walczącym rodakom.

Kiedy i jak to się skończy, aż strach pomyśleć, bo groźba światowego konfliktu zbrojnego jest  - niestety - bardzo realna. Oby do tego nie doszło!

                                                              Tekst: L.Rem
                                                               Zdjęcia: Stanber 

wiosna seniora 1wiosna seniora 2wiosna seniora 3wiosna seniora 4wiosna seniora 5

 

 

 

wiosna seniora 6wiosna seniora 7wiosna seniora 8wiosna seniora 9wiosna seniora 10

 

 

wiosna seniora 11wiosna seniora 12wiosna seniora 13wiosna seniora 15