zakonczenie wakacji szpak 17Wystawa zabytkowych pojazdów i wspaniałe koncerty z Michałem Szpakiem na czele to główne atrakcje imprezy plenerowej „Zakończenie wakacji”, która w niedzielę 29 sierpnia zorganizowana została nad zalewem „Podwolina” w Nisku.

Chociaż pogoda tego dnia nie należała do najlepszych to wszystkie zaplanowane atrakcje odbyły się. Kilkadziesiąt pojazdów zabytkowych, samochodów i motocykli można było podziwiać przez cały dzień w ramach „Wystawy zabytkowych pojazdów”. Towarzyszący wystawie konkurs wyłonił zwycięzców w wielu kategoriach a zwiedzający mogli podziwiać przepiękne, odrestaurowane auta i jednoślady oraz ich właścicieli, którzy w strojach z odpowiednich „epok motoryzacyjnych” prezentowali się naprawdę wspaniale.

Jednak niżańskie „Zakończenie wakacji” to przede wszystkim koncerty. Jako pierwsi na scenie plenerowej wystąpili muzycy z zespołu Fever. Grupa grająca głównie rocka powstała w 2015 roku w Stalowej Woli. W 2020 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę „Free To Go”. W dalszej części wystąpił Jazz Band pod kierownictwem Błażeja Mokrzaka oraz Studium Wokalne NCK „Sokół” w Nisku.

Prawdziwe tłumy pojawiły się pod sceną tuż przed godziną 20:00. To właśnie wtedy pojawił się Michał Szpak, gwiazda „Zakończenia wakacji”. Michał Szpak to pochodzący z Jasła na Podkarpaciu polski piosenkarz wykonujący muzykę inspirowaną brzmieniem z lat 80. i 90. XX wieku, z pogranicza popu i rocka. Szpak znany jest m.in. z telewizyjnych talent show takich jak X-Factor, w którym zajął drugie miejsce jako uczestnik i The Voice of Poland, gdzie był jurorem.

Michał Szpak wraz ze swoim zespołem zagrał w Nisku większość utworów towarzyszących trasie koncertowej pod nazwą „Wolność Fobia”. Autorskie teksty i covery znanych polskich i zagranicznych wykonawców wywołały wśród publiczności wielkie emocje. Nie inaczej było podczas wspólnego występu piosenkarza z Andżeliką Guściorą, wokalistką z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. Andżelika zaśpiewała z Michałem Szpakiem piosenkę „Po niebo”.

Piosenkarz znany ze swoich kontrowersyjnych kreacji scenicznych został bardzo ciepło przyjęty w Nisku przez publiczność, która wielokrotnie zapraszała artystę do bisów.

Zdjęcia - Adrian Starzomski

Zdjęcia Jazz Band i Studium Wokalne NCK "Sokół" - Piotr Stasiak

Galeria zdjęć