Czytaj więcej...

wazneOferta Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

 

Czytaj więcej...Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk przekazał 5 tysięcy maseczek higienicznych jednostkom administracyjnym, instytucjom oraz służbom, które czynnie angażują się w działania przeciwko rozprzestrzenianiu się koronowirusa COVID-19.

Maseczki uszyły na specjalne zamówienie Urzędu Gminy i Miasta Nisko Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wolinie z Panią Sołtys na czele. Zostały one wykonane w niezwykle profesjonalny sposób. Maseczki pakowane były osobno i zostały zdezynfekowane zgodnie z odpowiednimi procedurami, dzięki czemu spełniają wszelkie medyczne i higieniczne standardy.

Maseczki trafiły m.in. do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nisku, którego pracownicy są narażeni na kontakt z chorobotwórczym patogenem ze względu na obsługę osób będących w kwarantannie. OPS część maseczek przekaże także dla osób starszych, będących w potrzebie, a które na co dzień korzystają z pomocy tej instytucji, jak i dla osób będących w kwarantannie. Maseczki zasiliły również Zarząd Budynków Mieszkalnych i Zieleni w Nisku oraz Miejski Zakład Komunalny w celu ochrony pracowników wykonujących swe obowiązki w przestrzeni publicznej. Znaczną część uszytych masek ochronnych Burmistrz przekazał na potrzeby strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy i Miasta Nisko, którzy dowożą posiłki osobom w kwarantannie, niżańskim Policjantom oraz dla Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nisku.

wazne

 

Szczegółowe informacje o zasadach pomocy udzielanej w ramach ww. operacji dostępne są na stronie internetowej ARiMR, Podkarpackim Oddziale Regionalnym i Biurach Powiatowych ARiMR.

Czytaj więcej...