Czytaj więcej...Solistka NCK “Sokół” Andżelika Guściora znalazła się w gronie 12 wokalistów z całej Polski, którzy zaśpiewają w finale 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. 

8 maja na scenie Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka” odbył się w półfinał 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Na scenie zaprezentowało się 31 niepełnosprawnych solistów, których oceniało jury w składzie: Ania Rusowicz (przewodnicząca), Anna Smołowik, Marta Wilk, Adam Sztaba, Antoni Pawlicki i Magdalena Waligórska-Lisiecka (sekretarz). Półfinałowy koncert poprowadziły Anna Dymna i Bronia Zamachowska. 

Andżelika w półfinale zaprezentowała utwór "Nieznajomy".

Już 12 czerwca, w Centrum Kongresowym ICE Kraków, finaliści wystąpią w duetach z Anią Wyszkoni, Majką Jeżowską, Renatą Przemyk, Michałem Szpakiem, Ryszardem Rynkowskim i Rafałem Brzozowskim.

Nagrodą w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki jest nie tylko statuetka Zaczarowanego Ptaszaka ale również występy w duetach z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej oraz stypendia pozwalające na dalszy rozwój muzycznych talentów. 

Festiwal jest organizowany przez Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Opiekę artystyczną nad festiwalem, od pierwszej edycji, sprawuje Irena Santor.

Źródło: NCK "Sokół"

Fot.: Studium Wokalne NCK Sokół fb

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Z okazji Dnia Bibliotekarza Miejską Bibliotekę Publiczną w Nisku odwiedzili burmistrzowie Niska, Waldemar Ślusarczyk i Zbigniew Kotuła. Pracownicy biblioteki na czele z panią Dyrektor otrzymali podziękowania za ciężką pracę i moc życzeń.

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna także Tydzień Bibliotek.

Kadra niżańskiej biblioteki otrzymała podziękowania za serdeczność, zaangażowanie i profesjonalizm w kontaktach z czytelnikami. Dopełnieniem życzeń były piękne róże, które bibliotekarze otrzymali od burmistrza Gminy i Miasta Nisko Waldemara Ślusarczyka oraz jego zastępcy Zbigniewa Kotuły. Na ręce pani dyrektor Iwony Nemeczek przekazany został także stosowny dyplom z wyrazami wdzięczności.

Ze strony burmistrza padły także deklaracje związane z nową siedzibą biblioteki, bowiem obecnie Miejska Biblioteka Publiczna tymczasowo znajduje się w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Tysiąclecia w Nisku.

Przy okazji odbyło się losowanie nagród głównych, które były do zdobycia w akcji czytelniczej zorganizowanej przez niżańską bibliotekę pt.: „Czytasz, gadżety chwytasz”.

Galeria zdjęć

 

Czytaj więcej...Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza do Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji na nową wystawę czasową pt. „Medale okolicznościowe ze zbiorów Tadeusza Wojcieszyna”.

Od 14 maja do 10 czerwca będzie dostępna ekspozycja medali okolicznościowych z kolekcji niżańskiego kolekcjonera i numizmatyka Tadeusza Wojcieszyna. Na wystawie znajduje się łącznie 187 medali i numizmatów. Tematyka zbiorów jest zróżnicowana. Prezentujemy serie medali i monet o tematyce religijnej, patriotycznej i sportowej.

Prywatne zbiory pana Tadeusza Wojcieszyna były już dwukrotnie wystawiane w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. W 2018 roku mogliśmy podziwiać kolekcję pod nazwą „Seria medali królewskich według pocztu Jana Matejki”, a w ubiegłym roku była to wystawa „Polacy na frontach II wojny światowej”. Tym razem dajemy możliwość obejrzenia aż 8 różnych serii jednocześnie.

Przypominamy, że zwiedzanie jest możliwe pod warunkiem przestrzegania rygorów sanitarnych. Obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu społecznego. Jednocześnie na wystawie może być 5 zwiedzających osób.

NCHiT

Czytaj więcej...