Czytaj więcej...W sali narad Urzędu Gminy i Miasta Nisko 4 grudnia odbyła się uroczystość Złotych oraz Diamentowych Godów Małżeńskich. Medale Prezydenckie po 50 i 60 latach wspólnego życia otrzymało 8 par.

Wśród dostojnych jubilatów obchodzących Złote Gody znaleźli się Janina i Mieczysław Dorota, Zofia i Stefan Gil, Wanda i Andrzej Mścisz, Jadwiga i Witold Pastucha, Helena i Tadeusz Warchoł, Maria i Tadeusz Złotek, Helena i Julian Dąbek. Diamentowe Gody świętowali Katarzyna i Bolesław Zybura.

Czytaj więcej...Każdy z nas powinien wiedzieć, po co i jak należy segregować śmieci. Ta prosta wiedza pozwoli utrzymać nasza planetę w czystości.

Czytaj więcej...Każdy z nas, nawet ten najmniejszy, może przyczynić się do dbania o naszą planetę. Jedną z tych czynności jest recykling, czyli sortowanie odpadów, które następnie zostaną ponownie wykorzystane, co pozwoli oszczędzić zasoby naturalne.

Czytaj więcej...Mamy dobrą wiadomość: wkrótce problem zapominanych przez uczniów legitymacji szkolnych przejdzie do historii.

Z wielką przyjemnością informujemy, że po wielu staraniach wreszcie udało się zakończyć wszelkie prace oraz formalności i już od dziś Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Nisku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 na os. Podwolina jest w projekcie Ministerstwa Cyfryzacji - mLegitymacja !

Jako pierwsza ze szkół podstawowych w gminie może cieszyć się wygodnym narzędziem, jakim jest cyfrowa legitymacja.

Nowoczesność wchodzi pod strzechy. Już ponad 2 tys. szkół w Polsce korzysta z mLegitymacji, czyli legitymacji szkolnej w telefonie. – „To kończy odwieczny problem: mamo, tato - zapomniałem legitymacji" - przekonuje Minister Cyfryzacji. Przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji mLegitymacja to część aplikacji mObywatel. To bezpieczne, nowoczesne i bezpłatne narzędzie, które ułatwi życie uczniom i rodzicom.

Dzięki mLegitymacji możemy zapomnieć o noszeniu papierowego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie telefonu. Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów. Nie tylko podczas kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina. mLegitymacja daje prawo do otrzymania dodatkowych, przysługujących uczniom, zniżek. Jej wydawanie umożliwia obowiązujące rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Aby ją uruchomić uczniowie muszą mieć telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.

Wierzymy, że uczniowie chętnie będą korzystać z tego nowoczesnego narzędzia, a używanie „cyfrowego wynalazku” nie sprawi problemów.

Alina Wójtowicz
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nisku

Czytaj więcej...