mt_ignore

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku realizuje projekt pt. „ResseGierki 2.0”, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Gra „ResseGierki 2.0” pozwoli sprawdzić wiedzę uczestników o regionie oraz poszerzyć ją w różnych dziedzinach: historii, kultury i lokalnego folkloru.

Gra składa się z 20 pytań/zadań. Adresowana jest szczególnie do młodzieży w wieku 13-18 lat, ale zapraszamy wszystkich mieszkańców Niska do wspólnej gry i zabawy.

Link do gry - https://www.mbp.nisko.pl/ressegierki-2-0/

Czytaj więcej...Dnia 30 lipca 2021r. została podpisana umowa na realizację zadania: „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zarzecze”. Zakres zadania obejmuje budowę przepompowni ścieków oraz sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej o długości ponad 600m do posesji przy ul. Lubelskiej w Zarzeczu. Wartość zadania wynosi 541 200,00 zł brutto.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych J. Korkosz Spółka Jawna w Nisku ul. Nowa 93.

W imieniu Gminy i Miasta Nisko umowę podpisali Burmistrz Waldemar Ślusarczyk oraz Skarbnik Gminy Maria Nabrzeska, a ze strony wykonawcy pan Józef Korkosz. Obecni przy podpisaniu umowy byli także radny Rady Miejskiej Adam Drąg oraz Zastępca Burmistrza Zbigniew Kotuła.

Kanalizacja zostanie wykonana do dnia 30.11.2021r.

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... 

ico niskoW niedziele 1 sierpnia na Placu Wolności w Nisku uczczono 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dokładnie o godzinie 17:00, w godzinę "W" zawyły syreny i oddano hołd powstańcom. Delegacja niżańskich samorządowców oraz delegacje Komendy Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Nisku, Towarzystwa Ziemi Niżańskiej i Przedszkola „DOMMisia” złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów przy Pomniku Niepodległości. Uroczystościom towarzyszył śpiew pieśni patriotycznych i piosenek powstańczych, przygotowanych przez Studium Wokalne Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. Dziękujemy licznie przybyłym mieszkańcom, którzy o godzinie „W” na chwilę zatrzymali się i z szacunkiem oddali hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Najliczniejszą grupę podczas uroczystości stanowił Niżański Hufiec ZHP, który zasięgiem swojego działania obejmuje siedem gmin wchodzących w skład Powiatu Niżańskiego. Pod opieką komendantki harcmistrzyni Mirosławy Barylskiej działają obecnie:

  • 1 Drużyna Nieprzetartego Szlaku " Ostoja "
  • Próbna Drużyna przy ZS nr 2 w Nisku
  • 5 Drużyna Starszoharcerska " Esculap"
  • 6 Drużyna Starszoharcerska "Ichtis"
  • 9 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Eldorado "
  • 12 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Ignis"
  • 14 Drużyna Harcerska " Wibram"
  • 16 Drużyna Harcerska "Knieja"
  • 23 Wielopoziomowa Drużyna Harcerską "Warta"
  • 52 Wielopoziomowa Drużyna Harcerską " Czarny Las"

Stan liczebny harcerzy całego Hufca to blisko 300 osób.

Drużyny harcerskie działają w Nisku, Rudniku nad Sanem, Jeżowem, Zarzeczu, Ulanowie, Harasiukach, Przędzelu i Wolinie.

Zobacz zdjęcia z uroczystości ico foto

ico nisko

Z przyjemnością informujemy, że mieszkaniec Niska, Alan Witas został mistrzem Polski w rzucie młotem (lekkoatletyka) mężczyzn z wynikiem 67,53 podczas 53 Mistrzostw Polski U18 w dniach 28-30.07.20021 roku we Włocławku.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

 

ico info80Co dziewiąty mieszkaniec województwa podkarpackiego zmagasię z niepełnosprawnością. Fundacja ADRA Polska postanowiła wyjść naprzeciwszczególnym potrzebom tak licznej grupy i uruchomiła program bezpłatnejpomocy psychologiczno-prawnej dla osóbniepełnosprawnych z tego województwa.

Mieszkańcy mogą uzyskać wsparcie w ramach dedykowanej dla nichgrupy, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Zadaniejest współfinansowane ze środków PFRON będących wdyspozycji samorządu województwa podkarpackiego.

Jak to działa?

Abymóc skorzystać z bezpłatnego wsparcia, wystarczy zarejestrować się nastronie Fundacji ADRA Polska pod poniższym linkiem:

https://www.adra.pl/wsparcie-dla-woj-podkarpackiego/

Po dokonaniu rejestracjipracownik Fundacji skontaktuje się z każdą zainteresowaną otrzymaniem wsparcia osobą ipomoże w darmowej oraz w pełni anonimowejrejestracji na platformie GrupaWsparcia.pl.