Czytaj więcej...Burmistrz Gminy i Miasta Niska zaprosił starszych mieszkańców miasta na spotkanie z okazji Dnia Seniora. Impreza odbyła się w sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" w dniu 14 listopada 2023 r.

Zgromadzonych licznie seniorów powitali: burmistrz Waldemar Ślusarczyk oraz przewodniczący Miejskiej Rady Marcin Folta. Panowie złożyli seniorom serdeczne życzenia, po czym wszyscy obecni na sali zostali obdarowani pięknymi czerwonymi różami.

Czytaj więcej...Wyjątkowo w tym roku łaskawa jesień (ładne lato mamy tej jesieni! - w dniu 3.10 b.r. było +29 stopni!) sprzyja organizowaniu różnych imprez. Ostatnie spotkanie integracyjne w lesie na Warchołach tak nam się spodobało, że postanowiliśmy urządzić podobną imprezę tylko dla naszego koła. W dniu 26 września grupa ok. 50 seniorów bawiła się przy płonącym ognisku i wesołej muzyczce.

Organizatorem kolejnej imprezy było Niżańskie Centrum Rozwoju - tym razem było to spotkanie integracyjne w Rudniku. W dniu 4.10.2023r. seniorzy z Niska, Rudnika, Krzeszowa i Ulanowa spotkali się na polanie pod historycznym, potężnym dębem, który ma ponoć ponad 300 lat ! Nadleśnictwo Rudnik zbudowało tam obszerną, wygodną altanę, w której swobodnie zmieściło się ok. 70 osób. Na początek podano rozgrzewającą, smaczną zupę gulaszową, a po pewnym czasie były jeszcze kiełbaski z rusztu. Oczywiście na stołach stały domowe ciasta oraz napoje. Można też było napić się gorącej herbaty czy kawy. Nikt się nie nudził, bo czas wypełniały wspólne śpiewy i indywidualne popisy - skecze i zabawne monologi. Przyszedł też czas na tańce - na murawie, bo nie przewidziano tam utwardzonego placyku do tańca. Niektórzy wybrali się na spacer do lasu i wracali z dorodnymi prawdziwkami!

Czytaj więcej...Tak się już utarło, że największa aktywność kół terenowych Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przypada na drugie półrocze każdego roku. Przyczyna tego stanu rzeczy jest jedna: środki finansowe na działalność spływają z opóźnieniem. Tak było i tym razem. Niżańskie Centrum Rozwoju, które od lat opiekuje się seniorami, projekt "Aktywni +" złożyło w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej już w listopadzie 2022 roku, ale akceptacja projektu i środki na jego realizację dotarły dopiero w czerwcu 2023r.

Czytaj więcej...Zwyczajem lat poprzednich już po raz szósty odbył się Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej. Impreza tym razem odbyła się w Parku Miejskim w Nisku dnia 6 sierpnia 2023 r. pod patronatem Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła.

W tegoroczny festiwal zaangażowali się:
- Burmistrz Gminy i Miasta Nisko,
- Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu,
- Nadleśnictwo Rudnik,
- Niżańskie Centrum Kultury ''Sokół''.

Z okazji 100-lecia powstania PZŁ wręczono wiele odznaczeń, nagród i medali za wkład w szerzenie kultury łowieckiej. Program imprezy był bardzo bogaty. Widzowie mogli zobaczyć wiele atrakcji np. pokaz psów myśliwskich, koni, sokolnictwo, łucznictwo itp. Na alejkach parkowych stało bardzo dużo różnych stoisk. Potrawy z dziczyzny były wyśmienite. Na stoiskach KGW roiło się od smakołyków. Dziesiątki stoisk oferowały zdrową żywność, rzemiosła, książki, konkursy itp.

Czytaj więcej...Zalążkiem dzisiejszego chóru "Echo" była kilkuosobowa grupka kochających śpiew seniorów, którzy spotykali się w siedzibie Koła Terenowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nisku.

Śpiewali dla własnej przyjemności piosenki, zapamiętane z młodych lat.

Jedenaścioro śmiałków odważyło się stanąć na scenie Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" w dniu 20 listopada 2012 roku z okazji Dnia Seniora. Zaśpiewali 4 piosenki i ten miniwystęp został bardzo życzliwie przyjęty, a jego pozytywnym skutkiem było zgłaszanie się kolejnych osób, pragnących dołączyć do śpiewającego grona.