Czytaj więcej...W roku 2022 kończy się kadencja zarządów poszczególnych kół terenowych Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i zgodnie z regulaminem powinny się odbyć wybory. W niżańskim Kole Terenowym PZER i I odbyły się w dniu 28 grudnia 2022 roku.

Gośćmi honorowymi zebrania sprawozdawczo - wyborczego byli: Waldemar Ślusarczyk - burmistrz Gminy i Miasta Niska, Małgorzata Skalny - urzędnik - "- -"-, Janina Szymonik - przewodnicząca Zarządu Rejonowego PZER i I w Rudniku.

mt_ignore

Czytaj więcej...Stało się już miłą tradycją, że w listopadzie w Nisku organizuje się obchody Dnia Seniora. W tym roku był to dzień 21 listopada, a współorganizatorami uroczystości byli: Urząd Gminy i Miasta Niska oraz Niżańskie Centrum Kultury "Sokół".

Czytaj więcej...Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że budynek przy ulicy 3 Maja 8 w Nisku, gdzie ma siedzibę Koło Terenowe Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Klub Seniora, ma zostać wyburzony. Trudno było w to uwierzyć, bo stosunkowo niedawno gmach został wyremontowany i seniorzy cieszyli się z własnego lokum.

Czytaj więcej...Wrzesień w Klubie Seniora w Nisku wypełniony był wieloma atrakcjami, głównie dzięki współpracy z Niżańskim Centrum Rozwoju, które realizuje projekt "Aktywny Senior". Była więc jednodniowa wycieczka na Kielecczyznę ( Rytwiany, Szydłów, Dzików) oraz grupowe spacery (z kijkami ), kończące się poczęstunkiem w kawiarni. Urząd Gminy i Miasta Niska zafundował 25 - osobowej grupie emerytów wyjazd do Krakowa na "Senioralia", imponującą ogólnopolską imprezę z udziałem kilku tysięcy uczestników.