jacht klub 27Młodzież trenująca w sekcji regatowej Szkoły Żeglarstwa dla Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia Żeglarskiego Jacht Klub Nisko w 2022 roku osiąga coraz większe  sukcesy. W ogólnopolskim rankingu generalnym klubowym za rok 2022 Jacht Klub Nisko zajął 32 miejsce na 75 klubów z całej Polski.

Ranking Grupy A (najwyższy poziom):

Mikołaj Waszkiewicz - 49 miejsce na 223 zawodników

Tomasz Tęcza - 175 miejsce na 223 zawodników

Jan Dąbrowski - 197 miejsce na 223 zawodników

Ranking Grupy B:

Marcel Waszkiewicz - 31 miejsce na 518 zawodników (tym wynikiem Marcel wywalczył awans do grupy A na rok 2023 - awansowało 60 pierwszych miejsc z rankingu).

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Mikołaj Waszkiewicz był jedynym zawodnikiem z województwa podkarpackiego, który zakwalifikował się na te zawody, co wiązało się z reprezentowaniem naszego województwa. Ponadto Mikołaj zanotował punkty w klasyfikacji do mistrzostw świata i Europy i uplasował się z 8 punktami na 45 miejscu. Są to pierwsze historyczne punkty dla Stowarzyszenia Żeglarskiego JKN i należy dodać, że na  te mistrzostwa kwalifikowało się tylko 13 zawodników.

Największe osiągnięcia naszych zawodników w krajowych regatach:

2 miejsce Mikołaja - grupa A – Memoriał im. Andrzeja Borowego – jezioro Tarnobrzeskie

3 miejsce Marcela - grupa B – Memoriał im. Andrzeja Borowego – jezioro Tarnobrzeskie

1 miejsce Marcela - grupa B - XI Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego

4 miejsce Mikołaja - grupa A - XI Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego

3 miejsce Marcela - grupa B- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Tarnobrzeg

2 miejsce Marcela - grupa B- VIII Regaty o Złocistego Cebularza Lublin

2 miejsce Marcela - grupa B - Jesienne Mistrzostwa Miasta Tarnobrzeg

Tak wysokie miejsca w rankingu oraz podczas regat są wynikiem systematycznej  pracy młodych żeglarzy, ich trenera Roberta Sołtysa oraz rodziców, którzy towarzyszą swoim dzieciom na każdych regatach.  Wsparcie finansowe Miasta i Gminy Nisko jest bardzo ważne w realizacji rozwoju żeglarskiego dzieci i młodzieży.  Dzięki temu jest możliwy udział w licznych regatach, które z reguły odbywają się na dużych akwenach oddalonych dziesiątki kilometrów od Niska. Nabywanie  pierwszych umiejętności żeglarskich rozpoczyna się  na niżańskim zbiorniku wodnym „Zalew Podwolina”, a dzięki zaangażowaniu wielu osób – pasjonatów żeglarstwa jest kontynuowane i doceniane w rankingu ogólnopolskim. Stowarzyszenie  Żeglarskie Jacht Klub Nisko aktywnie wpisuje się w sportowy rozwój dzieci i młodzieży i równocześnie promuje  miasto Nisko w regionie i w Polsce.

Galeria zdjęć