malarstwo plakatNiżańskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na nową wystawę czasową. Tym razem w galerii Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji oglądać będzie można malarstwo pochodzącej z Niska, Magdaleny Kary-Sajek.

Artystka prezentuje cykl obrazów pod tajemniczym tytułem „Cichokrzyk…”. Oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę, 21 stycznia o godzinie 17.00 w NCHiT.

Magdalena Kara-Sajek to utalentowana artystka, bystry obserwator otaczającego świata, kreatorka niezwykłych, przepełnionych tajemnicą i baśnią obrazów. Urodziła się w 1983 roku. Dzieciństwo spędziła w rodzinnym Nisku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. W latach 2003 - 2008r. studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem dziekańskim w pracowni grafiki warsztatowej prof. Grzegorza Dobiesława Mazurka. Wypowiada się poprzez malarstwo na płótnie i desce, tworzy rysunki oraz kolaże z różnego rodzaju tworzyw naturalnych, sięgając po papier, drewno, tkaninę, metal. Realizuje się przy tym jako ilustrator książek dla dzieci, twórca animacji poklatkowych. Pracuje jako nauczyciel plastyki. Swoją twórczość prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie, między innymi we Włoszech, Japonii, Peru oraz USA.

Wystawę zwiedzać będzie można w galerii NCHiT do 28 lutego 2023r.

Serdecznie zapraszamy!