senior paczek 24Spotkanie „Przy pączku” skierowane do niżańskich Seniorów miało miejsce w „tłusty czwartek” 16 lutego w Zielonym Dworku w Nisku. Celem organizowanego spotkania była aktywizacja społeczna Seniorów i animacja w kierunku tworzenia wspólnych działań w ramach polityki senioralnej Gminy i Miasta Nisko.  

Organizatorami imprezy byli Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Miejska Rada Seniorów, a finansowanie pochodziło z projektu pn. „Nisko coraz wyżej – podniesienie potencjału ekonomiczno – gospodarczego miasta i konkurencyjności życia w mieście”, dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021.

Licznie zgromadzonych Seniorów powitali wspólnie Zbigniew Kotuła Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko oraz Małgorzata Jakubów Sekretarz Gminy i Miasta Nisko. Obecni byli również Radni Rady Miejskiej w Nisku Marek Beer, Adam Drąg i Krzysztof Tabian. Seniorzy podczas spotkania wysłuchali prelekcji pt. „Bezpieczny Senior” przygotowanej przez policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Zapoznali się również z ofertą Ośrodka Pomocy Społecznej w Nisku, a dokładnie Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów. Wiedzą na temat Funduszy Norweskich podzielił się z obecnymi Krzysztof Haliniak z Urzędu Gminy i Miasta w Nisku. W ramach prezentacji przedstawiono zakres realizowanego projektu, w szczególności omówione zostały działania skierowane do Seniorów. Z kolei Małgorzata Skalny z Referatu Promocji, Spraw Spłecznych, Działalności Gospodarczej i Sportu zadbała o to, by Seniorzy otrzymali spcjalną Kartę Seniora. Ponadto niedawno wybrani członkowie Miejskiej Rady Seniorów zostali po raz pierwszy przedstawieni oficjalnie wszystkim zgromadzonym. Oczywiście z racji tłustego czwartku na Seniorów czekała słodka niespodzianka w postaci pączków.

Nie zabrakło również wspólnych śpiewów i długich rozmów przy słodkościach, kawie i herbacie. 

Galeria zdjęć