suszek 7Od 4 marca w galerii Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji podziwiać można twórczość kolejnego artysty związanego z Niskiem. Wystawę malarstwa Magdaleny Suszek-Bąk tworzy cykl obrazów wykonanych w technice olejowej i akrylowej, inspirowanych geometrią, symetrią figur oraz światłem, któremu artystka nadała nazwę „Nowa Rzeczywistość”.

Artystka urodziła się 1984 roku, pochodzi z Zarzecza. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Nisku. Ukończyła Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2008 roku. Pracę dyplomową wykonała w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Gustawa Wiktora oraz pracowni rysunku prof. Marleny Makiel-Hędrzak i prof. Stanisława Góreckiego.To również absolwentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich ASP w Krakowie w pracowni malarstwa prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. W 2014 roku uzyskała tytuł doktora sztuki. W latach 2008-2009 oraz 2011-2013 pracowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego prowadząc zajęcia dydaktyczne z rysunku i malarstwa. Przynależy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Zajmuje się malarstwem oraz rysunkiem. Od 2013 roku tworzy animacje przy użyciu piasku i soli. Występuje przed szerokim gronem publiczności w Europie oraz Azji przy okazji wydarzeń kulturalnych, koncertów oraz imprez okolicznościowych. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach artystycznych.

Podczas oficjalnego otwarcia wystawy swoich prac Magdalena Suszek-Bąk opowiedziała o poszukiwaniu malarskiej „Nowej Rzeczywistości” oraz obrazach, które ją tworzą.

Malarstwo Magdaleny Suszek-Bąk oglądać będzie można do 17 kwietnia.

suszek 1suszek 2suszek 3suszek 4suszek 5suszek 6suszek 8