sprzet kgw 25Nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego i środków z Budżetu Państwa trafił do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z terenu Gminy i Miasta Nisko. Maszyny i urządzenia zostały pozyskane w ramach dwóch realizowanych przedsięwzięć pn.: „Integracja poprzez rękodzieło” oraz „Dziedzictwo kulinarne”.

Symboliczne wręczenie umów na użytkowanie sprzętu miało miejsce w czwartek 9 marca w Urzędzie Gminy i Miasta Nisko. Wyposażenie trafiło do KGW w Racławicach, KGW w Wolinie, KGW „Koniczynki” w Kończycach, KGW „Nowosielczanki” w Nowosielcu oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zarzeckiej.

– Głównym celem projektu jest kompleksowy rozwój Gminy i Miasta Nisko w różnych kierunkach. Ponadto chodzi nam o integrację mieszkańców, a także tworzenie ciekawej oferty zagospodarowania wolnego czasu poprzez chociażby rękodzielnictwo, ale też kulinaria. Dzisiaj przekazujemy sprzęt zakupiony ze środków norweskich o niebagatelnej wartości – mówi Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Zakupiony sprzęt to przede wszystkim podgrzewacze, patelnie, garnki, termosy, miksery do wyrobu słodyczy, blendery, gofrownice, maszyny do szycia, wyrzynarki czy owerloki. Wszystko to ma służyć do prowadzenia warsztatów rękodzielniczych i kulinarnych dla mieszkańców. Wyposażenie przyda się również podczas organizacji stoisk wystawienniczych i konkursów promujących produkt rękodzielniczy i kulinarny na obszarze Gminy i Miasta Nisko.

– Mam nadzieję, że efektem ciężkiej pracy Kół Gospodyń Wiejskich poprzez wykorzystanie tego sprzętu będzie m.in. stworzenie niepowtarzalnego produktu lokalnego. Chciałbym dzisiaj podziękować wszystkim za wielkie zaangażowanie – dodaje Waldemar Ślusarczyk.

Wartość przekazanego wyposażenia to 98 176 zł. W ramach przedsięwzięcia „Integracja poprzez rękodzieło” zakupiono sprzęt za 35 989 zł, a w ramach projektu „Dziedzictwo kulinarne” za 62 186 zł.

Galeria zdjęć