pomoc ukraina 2Tuż przed Wielkanocą do ukraińskich rodzin przebywających w Nisku trafiła specjalna pomoc rzeczowa.

Tym razem udało się przygotować ponad 40 paczek. Znalazły się w nich głównie produkty spożywcze, które zostały przekazane w Urzędzie Gminy i Miasta w Nisku. Taka forma pomocy na pewno pozwoli rodzinom mieszkającym w Nisku ze względu na toczącą się wojnę w Ukrainie na godne spędzenie Prawosławnych Świąt Wielkanocnych.

– Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w te działania. Mam nadzieję, że dzięki temu wszystkie obdarowane rodziny lepiej spędzą świąteczny czas – mówi Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Paczki udało się zorganizować dzięki ofiarności mieszkańców Niska, ludziom dobrej woli i darczyńcom. Pomysłodawcą i koordynatorem całej akcji był Adam Madej Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nisku.

Niektóre ukraińskie rodziny świętowały polską Wielkanoc, jednakże znaczna część z nich czeka na swoje, prawosławne święta. Prawosławna Wielkanoc w Ukrainie przypada w tym roku w dniach 16 i 17 kwietnia.

– W związku z tym chciałbym złożyć naszym ukraińskim przyjaciołom serdeczne życzenia świąteczne. Szczególnie kieruję je do mieszkańców miasta Gródek, z którymi utrzymujemy kontakty partnerskie. Życzę  zdrowych, pełnych ciepła świąt oraz nadziei, samego dobra i pokoju – dodaje Waldemar Ślusarczyk.

Galeria zdjęć