las jp2 4Rudniccy leśnicy w ramach tegorocznej ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa” w sposób szczególny oddali hołd największemu z Polaków poprzez posadzenie „Lasu pamięci Jana Pawła II”.

Las pamięci Jana Pawła II posadzony w dniu 15 kwietnia br. na terenie Leśnictwa Barce to jeden z punktów akcji „Łączą nas drzewa”. W jej ramach w hali PSP nr 1 w Nisku zorganizowany został również charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wiosny. Uczestnicy turnieju wraz z Burmistrzem Gminy i Miasta Nisko Waldemarem Ślusarczykiem, Dyrektor ZS-P nr 3 w Nisku Beatą Żak oraz Nadleśniczym Andrzejem Tofilskim wzięli udział w sadzeniu pamiątkowego dębu papieskiego. Akcja kontynuowana była również 17 kwietnia podczas kolejnego sadzenia dębu papieskiego, tym razem przed siedzibą Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowosielcu. Wszystkie wymienione wydarzenia odbyły się pod patronatem Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Jak podkreślił Nadleśniczy Andrzej Tofilski las pamięci jest wyrazem szacunku dla św. Jana Pawła II, który w sposób szczególny umiłował polską przyrodę.

W miejscach, gdzie przeprowadzona została akcja umieszczone zostały również pamiątkowe tablice.

Galeria zdjęć