pucharDnia 16 maja 2023 r. reprezentacja chłopców z PSP nr 1 w Nisku wywalczyła V miejsce w wojewódzkim finale turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U10.

Drużyna chłopców z rocznika 2013 w składzie: Karol Zybura – bramkarz, Wiktor Szewczyk, Marcel Kucharski, Jakub Sycz, Jan Sęk, Filip Kopciuch, Szymon Drzymała, Szymon Dybka i Szymon Ufniarz godnie reprezentowała szkołę w zmaganiach sportowych.

W grupie chłopcy wygrali 5:4 z drużyną ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, następnie 5:1 z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskimi i 5:0 z drużyną z Niedźwiady Dolnej. Chłopcy zajęli I miejsce w grupie. W ćwierćfinale przegrali minimalnie 4:5 z drużyną „Szóstka Dębica”.

W drodze do etapu wojewódzkiego podczas eliminacji powiatowych chłopcy rozegrali i wygrali 5 meczów, a ich bilans to 28 strzelonych bramek i 1 stracona.

Poziom zmagań był bardzo wysoki. Pomimo młodego wieku naszych podopiecznych, można dostrzec w nich ogromny potencjał, który warto pielęgnować i rozwijać. Może akurat rosną nam przyszli kadrowicze Polski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PSP nr 1 w Nisku