miasteczko innowacji 431 czerwca niżańskie Duże Planty i Plac Wolności zamieniły się w Miasteczko Innowacji. Wszystko za sprawą imprezy z okazji Dnia Dziecka zorganizowanej przez Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w ramach pozyskanych przez gminę Nisko Środków Norweskich.

W imprezie pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nisko uczestniczyły dzieci i młodzież z całej gminy. Zabawa rozpoczęła się koncertem „Fionka dzieciom”. Na scenie zaprezentowały się także Niżańskie Mażoretki z programem „Latające balony” oraz tancerze breakdance w układzie pt. „Bitwa na dropy i footworki”. W międzyczasie Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Radosław Maziarz Dyrektor NCK „Sokół” w Nisku wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego „Nisko przyszłości”.

Dzień Dziecka w Nisku był pełen atrakcji. Dla maluchów przygotowano zabawy z szalonym animatorem, malowanie buziek, dmuchańce, przejazdy elektryczną lokomotywą, gry zręcznościowe czy stragany z zabawkami i łakociami. W ramach Miasteczka Innowacji miały miejsce liczne warsztaty. Wśród nich znalazły się warsztaty kreatywne z MBP w Nisku, warsztaty „Przemysłowe kafelki” z Muzeum COP w Stalowej Woli, czy warsztaty plastyczno-manualne z pracownią „Stylowa dekoracja”. Impreza na Placu Wolności to także liczne pokazy w tym Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, sprzętu wojskowego, policyjnego i gimnastyczny. Z kolei wśród stoisk tematycznych dostępne były m.in. robotyka lego, stoiska naukowe fundacji „Dolina Lotnicza” – strefa lotnictwa, fizyka jest wszędzie, strefa konstruktora. Można było zapoznać się z „Hydro – sztuczkami” KFA Armatura, doświadczeniami naukowymi w ramach „Laboratorium przyszłości” przeprowadzanymi przez ZSP nr 2 w Nisku oraz z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Nadleśnictwo Rudnik.

Imprezie towarzyszyła plenerowa wystawa „COP w walizce” propagatorem której było Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Galeria zdjęć