krew 321 listopada br. na sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury „SOKÓŁ” miała miejsce pierwsza „Niżańska Gala Krwiodawstwa”. Uroczystość odbyła się w związku z przypadającymi w okresie od 22 do 26 listopada Dniami Honorowego Krwiodawstwa.

To wydarzenie nie tylko było okazją do wyrażenia wdzięczności dla tych, którzy dzielą się swoją krwią, ale także do uhonorowania tych, którzy pracują na rzecz szerzenia idei krwiodawstwa.

Inicjatorami uroczystości byli: Fundacja Promocji i Kreatywności PiK, Klub Honorowych Dawców Krwi Legion przy Jednostce Wojskowej w Nisku oraz Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

krew 1Gala została poprowadzona przez starszego kaprala Dariusza Ligęzę, Koordynatora Oddziału Klubu HDK LEGION przy JW w Nisku oraz Krzysztofa Rzeszutko, Prezesa Fundacji Promocji i Kreatywności PiK. Na scenie zjawili się również znaczący goście, tacy jak Pan Sylwester Daśko, przewodniczący Rady Powiatu, czy Pan Marcin Folta, przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, a także panowie Marek Obuchowski i Tomasz Światowiec, myśliwi z Koła Łowieckiego Sygnał Nisko.

krew 5W trakcie gali nie tylko wybrzmiały słowa podziękowań, ale także rozdane zostały dwie dodatkowe nagrody. Ksiądz Franciszek Grela zasłużył na wyjątkowe podziękowanie za 102 litry oddanej krwi od 1968 roku. Oznajmił on, że pomoc drugiemu człowiekowi to wartość, która zasługuje na najwyższe uznanie. Drugie wyjątkowe podziękowanie, hołd pośmiertny dla pani Edyty Maziarz, nauczycielki RCEZ w Nisku, stanowiło wyraz uznania za jej zasługi i społeczne zaangażowanie w akcje krwiodawstwa.

krew 2Podczas uroczystości nie zabrakło również edukacyjnej wartości. Pan Paweł Sikora poprowadził prelekcję na temat udzielania pierwszej pomocy, a uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak skutecznie korzystać z automatu do defibrylacji zewnętrznej (AED).

Całe wydarzenie dodatkowo uświetnił koncert pianistki Anny Łakomy.

krew 6Gala Krwiodawstwa została wsparta i objęta patronatem przez takie instytucje jak: Powiat Niżański, Gmina i Miasto Nisko, NCK „Sokół”, AKS ORAN NISKO, KAFKA CAFE, oraz przez hojnego darczyńcę, który zdecydował się pozostać anonimowy.

O oprawę techniczno-dźwiękową zadbał pan Dominik Maślach.

krew 4Zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności i wspólnego szerzenia idei krwiodawstwa.

tekst: Fundacja PiK/ K.K.R.

Zdjęcia: DobrePixele

 

krew 7krew 8krew 9krew 10krew 11krew 12krew 13