Turniej OTWP 2024W dniu 22 marca 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Nisku odbyły się gminne eliminacje 46 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Otwarcia eliminacji dokonał zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Zbigniew Kotuła oraz Dyrektor PSP nr 3 w Nisku Małgorzata Tabian. Powitali obecnych na eliminacjach: przedstawiciela Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Nisku brygadiera Ireneusza Szewczyka, komendanta Miejsko-Gminnego OSP w Nisku druhnę Joannę Gemzik, specjalistę ds. zarządzania kryzysowego w UGiM Nisko Pawła Warchoła oraz uczestników eliminacji i ich opiekunów.
W szranki rywalizacji stanęło 33 laureatów eliminacji szkolnych podzielonych na trzy grupy wiekowe; I grupa uczniowie klas 1 – 4, II grupa uczniowie klas 5 – 8 oraz III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Pytania w formie testu przygotowane były stosownie do grup wiekowych. Każda grupa miała za zadanie udzielić odpowiedzi na 30 pytań w czasie 45 minut.
Uczestnicy byli dobrze przygotowani bo większość nie potrzebowała pełnego limitu czasu na rozwiązanie testu.
Do następnego etapu konkursu – eliminacji powiatowych zgodnie z regulaminem kwalifikowali się tylko zwycięzcy w poszczególnych kategorii wiekowych:
• I grupa - Filip Szewczyk Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nisku,
• II grupa – Amelia Kołodziej Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Nisku,
• III grupa – Sebastian Pałys RCEZ w Nisku.
Na zakończenie eliminacji zastępca Burmistrza Zbigniew Kotuła pogratulował uczestnikom udziału w eliminacjach gminnych oraz nagrodził zwycięzców. Każdy z uczestników otrzymał od Burmistrza pamiątkowy dyplom za udział w eliminacjach gminnych.
Burmistrz wyraził podziękowanie Pani dyrektor PSP nr 3 w Nisku Małgorzacie Tabian za udostępnienie obiektu szkoły do organizacji eliminacji, a Pani Agnieszce Sobiło za techniczne przygotowanie auli na eliminacje gminne.

Galeria zdjęć