Czytaj więcej...W czwartek 11 kwietnia 2024r. został rozstrzygnięty konkurs na logo Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nisku. Na konkurs wpłynęło 7 projektów. Uczestnikami konkursu byli uczniowie niżańskich szkół.

Po analizie komisja konkursowa przyznała główną nagrodę dla Adriana Zwolaka ucznia Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Wyróżnione zostały dwa projekty Julii Stępień z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 3 w Nisku oraz projekt Błażeja Ruraka z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowosielcu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcy i wyróżnionym gratulujemy. Wręczenie nagród przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko i Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nisku odbędzie się 17 kwietnia 2024r. o godzinie 10 w Niżańskim Centrum Kultury Sokół w Nisku.

Czytaj więcej...Burmistrz Gminy i Miasta Nisko od kwietnia 2024r. rozpoczął realizację programu profilaktycznego pn.: „Dzieci i młodzież coraz zdrowsze”. Projekt skierowany jest do niżańskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Zadanie ma na celu przeprowadzenie zajęć edukacyjno-ruchowych oraz cyklu wykładów o zdrowym odżywianiu.

Czytaj więcej...W poniedziałek 18 marca w Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie miało miejsce podpisanie umów na realizację projektu „RaP STEAM – robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Czytaj więcej...W projekcie udział bierze pięć niżańskich szkół – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Nisku-Podwolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Nisku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Nisku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Podoficerskiej Szkoły Piechoty Dla Małoletnich w Nisku oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Nowosielcu.

 

 

Czytaj więcej...W środę 10 stycznia przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta w Nisku wraz z kilkoma pracownikami Urzędu Gminy i Miasta Nisko uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Krakowa.

Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Miasta Krakowa oraz Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa. Miała miejsce konstruktywna dyskusja oraz nastąpiła wymiana doświadczeń i poglądów.