Czytaj więcej...W piątek 22 marca 2024 r. seniorzy z Gminy i Miasta Nisko przybyli do Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” na spotkanie pn. „Zdrowy i bezpieczny Senior” zorganizowanie przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Waldemara Ślusarczyka oraz Miejską Radę Seniorów w Nisku. Zgromadzonych na spotkaniu Seniorów w imieniu Burmistrza Gminy i Miasta Nisko przywitał Zastępca Burmistrza Pan Zbigniew Kotuła. 
Dla seniorów przygotowano szereg bezpłatnych badań medycznych, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zdrowego stylu życia, które mogą mieć duży wpływ na ich zdrowie i ogólne bezpieczeństwo.

Czytaj więcej...W czwartek 7 marca 2024 r. niżańscy Seniorzy mieli okazję poznać tajniki techniki scrapbookingu.

Czytaj więcej...Święta wielkanocne kojarzą się z barszczem białym, święconką i słodkościami na stole. Jednakże każdy region Polski ma swoje lokalne tradycje, charakterystyczne tylko dla nich. Dotyczy to również kuchni i obrzędowości.

Te pierwsze zostały przybliżone seniorom – uczestnikom warsztatów kulinarnych, które odbyły się w siedzibie KGW „Nowosielczanki”, a które poprowadził Jerzy Nogal.

mt_ignore

Czytaj więcej...Spotkanie „Przy pączku” skierowane do niżańskich Seniorów miało miejsce w „tłusty czwartek” 8 lutego w Zielonym Dworku w Nisku. Celem organizowanego spotkania była aktywizacja społeczna osób starszych i animacja w kierunku tworzenia wspólnych działań w ramach polityki senioralnej Gminy i Miasta Nisko. 

Organizatorami imprezy byli Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Miejska Rada Seniorów.

Licznie zgromadzonych Seniorów powitali wspólnie Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz obecna na spotkaniu Ewa Draus Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Do Seniorów zwróciła się także Małgorzata Jakubów Sekretarz Gminy i Miasta Nisko.