dla seniora

 

Czytaj więcej...W dniu 16.01.2023r. odbyło się pierwsze posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w Nisku.

Wiceburmistrz Zbigniew Kotuła wręczył każdemu seniorowi akty powołania do Miejskiej Rady Seniorów wraz z gratulacjami wyboru. Na spotkaniu ustalono kluczowe funkcje w Radzie:

  1. Wróbel Maria - Przewodnicząca Rady Seniorów (Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Rudniku Zarząd koła w Nisku);
  2. Gorczyca Jan - Zastępca Przewodniczącego Rady (Towarzystwo Ziemi Niżańskiej);
  3. Bzdyra Zofia - Sekretarz Rady (Koło Gospodyń Wiejskich w Racławicach). 

Czytaj więcej...Niżańscy seniorzy od kilku miesięcy mogą uczestniczyć w programie „Gmina przyjazna Seniorom”, przystąpienie do którego potwierdzane jest ogólnopolską kartę seniora. Karta uprawnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, sklepach, instytucjach zdrowia i kultury.

W związku z powyższym zapraszamy niżańskich przedsiębiorców i właścicieli firm do udziału w Programie Ogólnopolska Karta Seniora i do jego współtworzenia.

Od stycznia 2023r. każdy emeryt i rencista będzie mógł korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. Będzie ona dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. ZUS wystawi mLegitymację wszystkim emerytom i rencistom automatycznie.

W nowym roku wszyscy emeryci i renciści automatycznie uzyskają mLegitymację. Nie wymaga to od nich składania żadnego wniosku ani wizyty w ZUS. Osobom, które nabędą uprawnienia do emerytury lub renty od stycznia 2023r., ZUS wyda legitymacje w formie elektronicznej. Emeryci lub renciści, którzy zechcą dodatkowo otrzymać tradycyjną legitymację w formie karty plastikowej, będą mieli taką możliwość. Wystarczy, że złożą odpowiedni wniosek do ZUS (formularz ERL).

Więcej informacji na stronie internetowej ZUS: https://www.zus.pl/swiadczenia/emerytury/mlegitymacja

Czytaj więcej...

Ikona Info

Informacja o wynikach głosowania na poszczególnych kandydatów (62.07 KB pdf) Pobierz
Informacja o wybranych członkach do Miejskiej Rady Seniorów w Nisku (32.71 KB pdf) Pobierz
Protokół głosowania z przebiegu wyborów do Miejskiej Rady Seniorów w Nisku (111.73 KB pdf) Pobierz