umowa drogi lach 1W piątek 6 sierpnia 2021r. w Urzędzie Gminy i Miasta w Nisku podpisano 10 umów na przebudowę dróg gminnych w ramach zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych położonych na terenie Gminy i Miasta Nisko”.

Wartość całej inwestycji to 2 160 198 zł. Jej zakres obejmuje przebudowę dróg o łącznej długości ok. 3km.

W ramach zadania na terenie Niska zostaną przebudowane następujące drogi: odcinek ul. Nowej – Bocznej od ulicy Chabrowej oraz odcinek ulicy Jesionowej na osiedlu Warchoły; odcinek ul. Plac Polskiego Sierpnia na Osiedlu Podwolina; dwa odcinki ulicy Sanowej na Osiedlu Malce; odcinek drogi wewnętrznej wraz ze zjazdem z drogi krajowej nr 77 na Osiedlu Moskale przed wiaduktem kolejowym; droga Boczna od Wesołej na Osiedlu Moskale; droga Boczna od ul. Polnej na Osiedlu Centrum. Z kolei w sołectwie Zarzecze zostaną przebudowane drogi: odcinek ul. Kopernika w rejonie przejazdu kolejowego; odcinek ul. Zielonej od drogi wojewódzkiej; odcinek ul. Bocznej od Ługowej, gdzie zostanie wykonane również oświetlenie uliczne.

W sołectwie Wolina w ramach inwestycji realizowane będą dwa odcinki dróg: droga boczna od ul. Sienkiewicza wraz z przebudową zjazdu z drogi krajowej nr 77 oraz droga boczna od ul. Piaskowej.

Na wszystkich drogach zostanie wykonana jezdnia z betonu asfaltowego, obustronne pobocze z kruszywa oraz zjazdy do poszczególnych posesji z kostki betonowej.

Wykonawcą zadania jest firma Paweł Lach.

umowa drogi lach 2umowa drogi lach 3umowa drogi lach 4