umowa lekkoatletyka 1Kolejne obiekty sportowe w najbliższym czasie powstaną w Nisku. Wszystko za sprawą inwestycji pn. „Budowa elementów lekkoatletycznych przy PSP nr 3 i ZS-P nr 2 w Nisku”, na realizację której 11 i 12 sierpnia w niżańskim urzędzie Gminy i Miasta podpisano umowy z wykonawcami. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach większego, w znacznej części już ukończonego zadania, tj. „Budowa hali sportowej przy PSP nr 1 w Nisku”.

Inwestycja została podzielona na dwie części, stąd i dwóch wykonawców wyłonionych w przetargu. 11 sierpnia umowę podpisali członkowie zarządu firmy OBO Polska Sp. z o.o z Rzeszowa, Dawid Ortwein i Daniel Zastawny, Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Maria Nabrzeska Skarbnik Gminy. Przy podpisaniu dokumentów obecny był także Radny Rady Miejskiej w Nisku Sławomir Czwal.

Z kolei 12 sierpnia stosowne podpisy na umowie złożyli Burmistrz Niska, Skarbnik oraz Wykonawca – Rafał Jarosz z Zofianki Górnej.

Zakres inwestycji w każdej z części obejmuje budowę bieżni sportowej o nawierzchni z poliuretanu o wymiarach 4,93x120 m wraz z wyposażeniem, bieżni do skoku w dal o wymiarach rozbiegu 1,22 x 42,0 m, rzutni do pchnięcia kulą o średnicy 2,135 m, elementów małej architektury, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę nawierzchni placu z kostki (tylko w części I), wykonanie trawników oraz inwentaryzacji geodezyjnej.

Wartość inwestycji w części I wynosi 397 924 zł, a w części II 327 795 zł. Realizacja zadania ma się zakończyć w listopadzie 2021 roku.

umowa lekkoatletyka 2umowa lekkoatletyka 3umowa lekkoatletyka 4