seniorzy wycieczka zakopane 1Dla poprawy zdrowia i kondycji fizycznej przynajmniej raz w roku organizujemy sobie wycieczkę rehabilitacyjną. Bardzo nam odpowiadają kąpiele i masaże w wodach termalnych, dlatego - za radą naszego znajomego pilota wycieczek Bogusława Wojtaka - zdecydowaliśmy się na wyjazd do Białki Tatrzańskiej i Chochołowa, a przy okazji na odwiedzenie Zakopanego.

Pierwszym punktem programu pierwszego dnia był rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim, a następnie zwiedzanie zamku w Niedzicy. Po spotkaniu z Białą Damą odwiedziliśmy Banię - kąpielisko w Białce Tatrzańskiej, gdzie zażyliśmy leczniczych i relaksujących kąpieli. Ten dzień zakończyliśmy w domu wczasowym " U Kuspra " w Zakopanem, gdzie zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy obiadokolację. Wieczór zakończył się spotkaniem z kapelą góralską, wspólnymi śpiewami i tańcami.

Następnego dnia po obfitym śniadaniu wyruszyliśmy do centrum Zakopanego. Część turystów chciała wjechać na Kasprowy Wierch, więc jedna grupa pojechała do Kuźnic, a druga miała spacerować po Krupówkach. Nikt się nie spodziewał, że na wjazd na Kasprowy będzie ogromna kolejka! Czekaliśmy aż 2,5 godziny! Ale było warto, bo widoki ze szczytu są niesamowite!

Gdy obie grupy znów się spotkały, udaliśmy się na kolejne kąpiele do Chochołowa, skąd na obiad powróciliśmy do "Kuspra". Tam jeszcze seniorzy zakupili oscypki i o godz. 18.oo wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dzięki autostradom i świetnemu kierowcy byliśmy w Nisku już o godzinie 22.20.

Wycieczka wspaniale się udała! Dziękujemy pani prezes za zorganizowanie tego wyjazdu!

 Tekst: L.Rem

Zdjęcia: Stanber

Galeria zdjęć