integracja nad stawami 10Ostatnie w tym sezonie międzyklubowe spotkanie integracyjne seniorów, organizowane przez Niżańskie Centrum Rozwoju, miało miejsce w Nisku, a konkretnie na leśnej polanie, nad stawami na Warchołach.

W przeddzień imprezy pogoda była fatalna: padał deszcz i obawialiśmy się, że następnego dnia będzie tak samo. A tu niespodzianka: we środę od rana świeciło słońce i tak już było do końca dnia. Niżańscy seniorzy jako gospodarze przybyli na miejsce wcześniej, by rozpalić ogień, zlikwidować kałuże na tanecznym kręgu i nakryć stoły na przyjęcie gości. Autokar przywiózł seniorów z Rudnika, Krzeszowa i Ulanowa parę minut po godzinie 15.oo, kiedy kiełbaski na ruszcie już się piekły. Szef NCR - u p. Stanisław Drygaś otworzył spotkanie krótką informacją organizacyjną i życzył wszystkim dobrej zabawy. Chór "Echo" przywitał gości kilkoma piosenkami, po czym nastąpił poczęstunek, któremu towarzyszyła lekka muzyka.
Występy Marii i Stanisława Berów oraz kolejny popis chóru - to dalsze "przerywniki" imprezy. Niespodzianką było odznaczenie czterech prezesek kół "Orderami Uśmiechu" w podzięce za ich trudną, pełną poświęceń pracę na rzecz seniorów.
Wspólne śpiewy i tańce wypełniły resztę czasu, który mijał bardzo szybko. I kiedy p. Drygaś ogłosił koniec spotkania, nikt nie miał jeszcze ochoty odchodzić. To chyba najlepszy dowód, że impreza się udała!

Galeria zdjęć

Tekst: L.Rem
Zdjęcia: Stanber