spotkanie seniorow 2018 24Rok 2018 niżańscy seniorzy powitali w budynku przy ul. 3 Maja 93, gdzie "mieszkają" od września 2017 r. w związku z trwającymi w gminnych obiektach remontami. Z tego lokalu korzysta też Towarzystwo Ziemi Niżańskiej, które z tych samych powodów musiało opuścić swoją dotychczasową siedzibę.

Choć w kalendarzu styczeń, za oknem pogoda raczej jesienna: niebo zachmurzone, często pada deszcz, bo temperatura wciąż na plusie. Oby tylko zima nie zechciała przyjść w maju!

Pierwsze w nowym roku spotkanie seniorów w większym gronie odbyło się w dniu 31 stycznia 2018r. w Zielonym Dworku. Po oficjalnym powitaniu zebranych przez panią Władysławę Krasny sama pani prezes usłyszała od seniorów słowa podziękowania i życzenia za to, że zgodziła się przez kolejną kadencję pełnić trudną i odpowiedzialną funkcję szefowej organizacji emeryckiej. Po tych krótkich wystąpieniach rozpoczęła się zabawa. Tańce przeplatane były wspólnymi śpiewami, zabawnymi monologami (M.Bera), opowiadaniem dowcipów itp. Zmęczeni tancerze mieli się czym posilić, bo stoły były suto zastawione różnymi przystawkami, a na gorąco podano pyszne flaczki.

W miłej atmosferze czas szybko upływał i o godz. 23.oo seniorzy pożegnali gościnny Zielony Dworek.

Tekst: L.Rem

Zdjęcia: Stanber

Galeria zdjęć