Stało się już miłą tradycją, że w listopadzie w Nisku organizuje się obchody Dnia Seniora. W tym roku był to dzień 21 listopada, a współorganizatorami uroczystości byli: Urząd Gminy i Miasta Niska oraz Niżańskie Centrum Kultury "Sokół".

Gościem specjalnym był p. Marek Pilch, ambasador krakowskiego stowarzyszenia "MANKO", które zajmuje się propagowaniem zdrowego stylu życia seniorów i otacza ich opieką przez wydawanie "Ogólnopolskich Kart Seniora", upoważniających do ulg w wielu placówkach handlowych, usługowych i kulturalnych. Pan Marek wręczył burmistrzowi, p. Waldemarowi Ślusarczykowi "Certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom", a kilkanaście wybranych osób uroczyście odebrało pierwsze "Karty Seniora".Pan Marek Pilch wygłosił dla seniorów prelekcję, jak żyć zdrowo dzięki aktywności fizycznej i umysłowej, siebie samego dając za przykład. Po tym wykładzie burmistrz złożył seniorom okolicznościowe życzenia, a wszyscy obecni na sali zostali obdarowani pięknymi czerwonymi różami.

Przyszła potem pora na część rozrywkową. Chór seniorów "Echo" wykonał 6 piosenek, głównie o tematyce "wieku dojrzałego", zaś Maria Bera i Mieczysław Chudzik rozbawili zebranych skeczem pt. "Przychodzi baba do lekarza" oraz monologiem z repertuaru Hanki Bielickiej.

Po tych atrakcjach nastąpiła przerwa,podczas której seniorzy udali się do kawiarenki na poczęstunek. Była kawa, herbata, ciasta, kanapki, a nawet pierogi. Posileni seniorzy powrócili na widownię, by obejrzeć spektakl amatorskiego teatru "Kontynuacja", sztukę pt. "Letni dzień" w reżyserii Marka Urbana.

Ten dzień seniorzy spędzili naprawdę miło. Organizatorom należą się słowa uznania i szczere podziękowania.

Tekst: L.Rem

Zdjęcia: Stanber

Galeria zdjęć