seniorzy wycieczka 3Na dzień 19 czerwca 2015r. już od dłuższego czasu została zaplanowana wycieczka rehabilitacyjna niżańskich seniorów. Organizację wyjazdu powierzyliśmy naszemu sprawdzonemu przewodnikowi - panu Bogusławowi Wojtakowi z biura "Tęcza" z Ulanowa.

Wczesnym rankiem, w piątek, wygodny autokar zabrał z Niska 46 emerytów. Z niepokojem spoglądaliśmy w niebo, bo chmury zapowiadały zmianę pogody. I rzeczywiście, wkrótce się rozpadało.

Gdy dojechaliśmy do Buska Zdroju, połowa uczestników wycieczki udała się na inhalacje w grotach solnych, pozostali zaś poszli pospacerować po parku zdrojowym, a po 45 minutach nastąpiła zmiana. Z najodowanymi płucami wsiedliśmy do autokaru, by udać się do miejscowości Młodzawy Małe, gdzie znajduje się "Ogród na rozstajach" - prywatne arboretum. Deszcz trochę przeszkadzał, ale i tak nacieszyliśmy oczy wspaniałą kolekcją ciekawych roślin, oryginalnych kwiatów (szczególnie dorodne pustynniki !).Jest tam nawet ptaszarnia, gdzie zobaczyliśmy z bliska czarnego bociana i białego pawia.

Po wizycie w arboretum udaliśmy się do Solca Zdroju, gdzie przez 2 godziny korzystaliśmy z kąpieli w wodach termalnych i siarczkowych. Po kąpieli z apetytem zjedliśmy obiad i wypoczęci, zrelaksowani udaliśmy się w drogę powrotną. Do Niska dotarliśmy na godz. 19. To była bardzo udana, urozmaicona wycieczka!

Tekst: L.Rem

Zdjęcia: Stanber

Galeria zdjęć