noworoczne spotkanie seniorow 15Na dzień 21 stycznia 2016 r. zostało zaplanowane tradycyjne walne zgromadzenie wszystkich członków Terenowego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nisku. W świetlicy PSS - u przy pięknie nakrytych i udekorowanych stołach zasiadło ok. 60 związkowców oraz zaproszeni goście w osobach:

- burmistrz Gminy i Miasta Niska Julian Ozimek

- starosta niżański Robert Bednarz

- prezes Zarządu Okręgu PZER i I w Stalowej Woli Michał Świdziński

- Prezes Zarządu Rejonowego PZER i I w Rudniku Kazimiera Socha wraz z 3- osobową delegacją

- dyrektor Niżańskiego Centrum Kultury Alicja Sochacka

- dyrektor Niżańskiego Centrum Rozwoju Katarzyna Woźniak

- zastępca dyrektora oddziału Banku PKO BP w Nisku Renata Karnat

- dziennikarka tygodnika "Sztafeta" Kinga Górecka.

Uroczystość rozpoczęła się hejnałem powitalnym, odegranym na rogu myśliwskim przez Teresę Sibigę. Następnie pani prezes Władysława Krasny powitała gości i oddała głos dyrygentce chóru Mirosławie Barylskiej. Pod jej batutą chór "Echo" wykonał "Kanon noworoczny" oraz 6 kolęd. Po tym minikoncercie nastąpiła główna część spotkania - sprawozdanie prezesa z całorocznej działalności Terenowego Koła PZER i I w Nisku. W wystąpieniu pani prezes znalazło się wiele słów uznania dla najbardziej aktywnych członków Klubu Seniora oraz podziękowanie dla opiekunów i sponsorów Związku, tj. burmistrza, starosty oraz dyrektorów i prezesów poszczególnych organizacji.

Po pani prezes głos zabierali goście, którzy przede wszystkim gratulowali seniorom dotychczasowych osiągnięć i składali noworoczne życzenia na rok 2016. Burmistrz i starosta przyrzekli swą pomoc przy organizacji obchodów przypadającego w tym roku jubileuszu 20 - lecia powstania Terenowego Koła PZER i I w Nisku.

Pani Kazimiera Socha stwierdziła, że niżańscy seniorzy są najprężniej działającą grupą spośród wszystkich czterech kół terenowych.

Słowa uznania pod adresem zarządu oraz samej pani prezes padły w czasie dyskusji z ust Michała Sobiły i Genowefy Kobylarz. Leokadia Rembisz przy wtórze chórzystów i pozostałych uczestników spotkania wykonała śpiewany, rymowany "Aneks do sprawozdania prezesa". Po tym lekko żartobliwym punkcie programu poważna atmosfera uroczystości nieco się rozluźniła. Przyszedł teraz czas na poczęstunek i swobodne rozmowy. Przy kawie, herbacie i pysznych ciastach (własnej roboty) miło upłynęły dwie godziny spotkania.

 Tekst: L.Rem.

Zdjęcia:Stanber

Kinga Górecka

Galeria zdjęć

"ŚPIEWANY ANEKS" DO PODSUMOWANIA ROCZNEJ PRACY EMERYTÓW