si senior 30W poniedziałek 21 listopada Seniorzy z Niska obchodzili swoje święto. Specjalnie z tej okazji w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” przygotowano dla nich szereg atrakcji.

Stało się już tradycją, że każdego roku w Nisku dla wszystkich starszych osób organizowany jest „Dzień Seniora”. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Si Senior” i zorganizowane zostały wspólnie przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, NCK „Sokół” w Nisku, Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury oraz Stowarzyszenie MANKO z Krakowa.

Zgromadzonych na sali widowiskowej gości ze sceny przywitali Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Amanda Siudy Kierownik Referatu Promocji, Spraw Społecznych, Działalności Gospodarczej i Sportu. Gościem specjalnym w tym dniu był Marek Pilch ze Stowarzyszenia MANKO, Ambasador Zdrowego Stylu Życia „Głosu Seniora”, który na ręce Burmistrza przekazał „Certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom”. Z kolei wszyscy Seniorzy obecni na uroczystości otrzymali ogólnopolskie karty seniora, uprawniające do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury. Dodatkowy certyfikat "Firma przyjazna Seniorom" został przekazany Niżańskiemu Centrum Kultury "Sokół" oraz Delikatesom Groszek pani Bożeny Mokrzyńskiej. Firmy i instytucje, które takowy certyfikat posiadają mogą oferować w ramach swojej działalności zniżki dla osób legitymujących się ogólnopolską kartą seniora.

W dalszej kolejności Marek Pilch wygłosił prelekcję pt. „Aktywni 60+”. Następnie z rąk Burmistrza oraz obecnych na sali Radnych Rady Miejskiej w Nisku wszyscy Seniorzy otrzymali piękne, czerwone róże. W części artystycznej na scenie wystąpił niżański Chór Seniorów „Echo” oraz Teatr „Kontynuacja” ze spektaklem „Letni dzień”. Ponadto odegrane zostały skecze w wykonaniu Marii Bera oraz Mieczysława Chudzika. Na zakończenie wszyscy zebrani w sali kinowej NCK „Sokół” udali się na poczęstunek.

Tegorocznej imprezie towarzyszyły wystawy prac rękodzieła Alfredy Przybyło oraz malarstwa Michała Potaczały. Oprócz tego przygotowane zostały stoiska Urzędu Gminy i Miasta Nisko oraz Stowarzyszenia MANKO, gdzie wydawane były ogólnopolskie karty seniora.

 Galeria zdjęć