dniotwarte logo pion cmykGmina i Miasto Nisko weźmie udział w akcji pod nazwą Dni Otwarte Funduszy Europejskich (Dni Otwarte, DOFE). Przedsięwzięcie  to polega na udostępnianiu - szerokiemu gronu zainteresowanych - projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej, w celu promocji efektów realizacji Funduszy Europejskich w Polsce.

DOFE będą się odbywać w okresie między 12 maja a 15 maja 2016 r., na terenie całej Polski. Nisko udział w akcji weźmie w niedzielę 15 maja w godzinach od 9:00 do 17:00.

W Dniach Otwartych udział biorą beneficjenci projektów dofinansowanych w ramach programów wchodzących w zakres: Narodowego Planu Rozwoju 2004-2006 lub Narodowej Strategii Spójności 2007-2013, lub Umowy Partnerstwa 2014-2020, lub Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, lub Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich” 2007-2013, lub Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014-2020, lub Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
Dni Otwarte dają możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść, np. laboratoriów, centrów badawczych. Będzie można zwiedzić za darmo lub ze zniżką muzea, teatry, opery, wziąć udział w bezpłatnych, ciekawych warsztatach proponowanych przez szkoły wyższe, parki technologiczne i inkubatory przedsiębiorczości.

W Nisku przewidziane jest korzystanie z urządzeń siłowni terenowej zlokalizowanej w Parku Miejskim. W programie m.in. możliwość rekreacji "pod chmurką", korzystanie z uroków przyrody w parku objętym ochroną konserwatora zabytków, plac zabaw dla dzieci. Zajęcia prowadzone będą przez animatora fitness, dzięki czemu uczestnicy zajęć nabędą umiejętności prawidłowego korzystania z elementów siłowni zewnętrznych. Ćwiczenia oparte będą na intensywnym wysiłku fizycznym, a także na elementach zabawowych i towarzyskich.