cudowna podro z bibliotek 2Jak co roku w lipcu Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku w ramach wakacji letnich zorganizowała aktywny wypoczynek dla dzieci. Wśród atrakcji znajdowały się między innymi: zajęcia czytelnicze, plastyczne, internetowe, edukacyjne, rozrywkowe oraz konkursy z nagrodami. Odbywały się również wycieczki do Parku Miejskiego, gdzie dzieci korzystały z siłowni, placu zabaw oraz brały udział w zabawach integracyjno-zespołowych.

Kiedy pogoda nie dopisywała, młodzi czytelnicy brali udział w różnego rodzaju quizach, konkursach, kalamburach i rebusach, które nagradzane były upominkami. Rozwiązywali zagadki, pisali zaszyfrowane wiadomości, grali w gry planszowe, a także układali puzzle.

cudowna podro z bibliotek 1W Oddziale dla Dzieci zorganizowano również mini-kino, gdzie kilkakrotnie odbywały się projekcje bajek animowanych oraz filmów przygodowych, które pochodziły z kolekcji dostępnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku. Seanse kończyły się quizem ze znajomości obejrzanego obrazu. Najaktywniejsi uczestnicy zgadywanek byli nagradzani.

Ostatniego dnia zajęć dzieci wcieliły się w poszukiwaczy skarbów i za pomocą mapy oraz licznych, zaszyfrowanych wskazówek, ukrytych na terenie całej biblioteki, miały za zadanie odnaleźć ukryty skarb. Po mozolnych, wielogodzinnych poszukiwaniach, wymagających od uczestników cudowna podro z bibliotek 3umiejętności współpracy, wykazania się sprytem, logiką, przedsiębiorczością, zdolnością rozwiązywania problemów, ciekawością świata i znajomością literatury oraz filmu, poszukiwacze dotarli do upragnionej nagrody. Ten emocjonujący dzień zakończył tegoroczne zajęcia wakacyjne.

Projekt „Cudowna podróż z biblioteką” był dofinansowany przez Gminny Program Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi.

cudowna podro z bibliotek 4