ulica reymonta remont 7Zakończył się generalny remont ulicy Reymonta w Nisku. W czwartek 22 września droga oficjalnie została oddana do użytku.

Ulica Reymonta była w złym stanie przez wiele lat. Remont drogi uwarunkowany był jednak wcześniejszą budową sieci kanalizacyjnej pod jej powierzchnią. Wreszcie w tym roku udało się sfinalizować sprawę i na plac budowy wkroczyli drogowcy.

– Pierwszy etap przebudowy ulicy Reymonta jest już za nami. W końcu po wielu latach mieszkańcy Niska doczekali się remontu. Całość jest już zakończona i mamy kolejną piękną drogę w gminie – mówi Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Nowa nawierzchnia na ulicy Reymonta została położona na odcinku o długości około 1 kilometra. Był to pierwszy etap inwestycji i objął  trasę od ul. Rzeszowskiej do ul. Głowackiego. W ramach tego zadania wykonane zostały również miejsca postojowe z płyt ażurowych obok GS-u. Koszt inwestycji to ponad 356 tysięcy złotych. Wykonawcą była firma Molter.

Ale to nie koniec. Właśnie ruszyła realizacja kolejnego etapu remontu ulicy Reymonta. Tym razem asfaltowa nakładka pojawi się na odcinku 1314 metrów.

– Właśnie rozpoczynamy drugi etap remontu ulicy Reymonta. Będzie to odcinek od ulicy Głowackiego, aż po byłe Zakłady Mięsne. Czyli cały ciąg drogi, a jest to prawie 2,5 kilometra w tym roku będzie zrealizowany – dodaje Julian Ozimek.

Budowa kolejnej części ulicy Reymonta ma kosztować ponad 500 tysięcy złotych. Na to zadanie Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 240 tysięcy zł z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Drugi etap remontu ulicy Reymonta ma się zakończyć na początku listopada. Wykonawcą jest również firma Molter.

Galeria zdjęć