zlota setka 2017 12

Kolejny sukces odniosła Gmina Nisko w X edycji rankingu Złota Setka Gmin Podkarpacia. W klasyfikacji gmin miejsko-wiejskich zajęła V miejsce na 160 sklasyfikowanych samorządów.

To kolejny sukces Niska w prestiżowym rankingu organizowanym przez dziennik Nowiny oraz Wyższą Szkołę Zarządzania w Rzeszowie. Od lat w Złotej Setce Gmina zajmuje wysokie lokaty, co jest potwierdzeniem intensywnych wysiłków włożonych w rozwój miasta i gminy. Przez ostatnie kilka lat samorząd znajdował się w pierwszej dziesiątce rankingu.

Podstawowym źródłem danych w ocenie samorządów była analiza 160 sprawozdań finansowych gmin za rok 2016 w zakresie zarówno dochodów jak i wydatków. Pod uwagę jury brało również aktywność gospodarczą mieszkańców. Wszystko to poparte było danymi z Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

Jak co roku Kapituła konkursu skupiła się na ocenach inwestycji. Oceniano budowę dróg, inwestycje wodno-kanalizacyjne, rewitalizacyjne, termomodernizacje obiektów publicznych, czy rozbudowę ośrodków szkolnych.