21 stycznia 2018r w Domu kultury w Zarzeczu miała miejsce premiera jasełek „Z radością Panu śpiewajmy” w wykonaniu członków Zespołu teatralnego „Jaś i Małgosia” pod kier. Jolanty Szoja – kierownika Oddziału w Zarzeczu NCK „Sokół” Nisko , przy udziale zespołów tanecznych „Gagatki” i „Gagatki Junior” prowadzonych przez Panią Natalię Stępniowską. Licznie zgromadzona publiczność zarzecka gorącymi brawami nagrodziła występ dzieci.
Po premierze jasełek odbył się XX-Jubileuszowy Wieczór Kolęd i Pastorałek. Tradycyjnie, wzięli w nim udział zarówno najmłodsi jak i dorośli mieszkańcy Zarzecza. Finałem wieczoru był koncert kolęd w wykonaniu Scholi pod kierunkiem Pani Mirosławy Barylskiej.
28 stycznia 2018r w Domu Kultury w Zarzeczu, odbył się „ NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD” w wykonaniu artystów polskich scen operowych. Artyści w składzie: Rafał Tomkiewicz – tenor, Jakub Pawlik – tenor oraz solistka Sylwia Frączek – sopran , swoją interpretacją kolęd i pastorałek zachwyciła licznie zgromadzoną publiczność. Dodatkowym atutem koncertu była prowadzona przez Rafa ła Tomkiewicza konferansjerka, dzięki której, widzowie mogli usłyszeć wiele ciekawych, czasami nieznanych informacji o wykonywanych kolędach i pastorałkach.
3 lutego 2018r w Domu Kultury w Zarzeczu, odbyła się impreza z okazji Dnia Seniora, corocznie organizowana przez Dom Kultury w Zarzeczu, Szkołę Podstawową oraz Samorząd Wiejski.
Spotkanie rozpoczęła kierownik Domu Kultury, Pani Jolanta Szoja, która powitała wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do wspólnej zabawy. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły P. Barbara Kudyba, podkreślają znaczenie roli dziadków i babć w rozwoju młodego pokolenia, jak również znaczenie tradycji, zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W imieniu Rady Sołeckiej głos zabrał jej Przewodniczący Stanisław Pliszka, który zaznaczył jak duże znaczenie mają takie spotkania dla społeczności lokalnej i jak ważne jest to święto, podkreślając, że to obecność ludzi starszych w rodzinie jest czynnikiem wychowawczym i scalającym różne pokolenia, które winny się wzajemnie uzupełniać. Młodzi ludzie często mają lepszy kontakt z dziadkiem czy babcią, niż z własnymi rodzicami, którzy niejednokrotnie pochłonięci są pracą i nie znajdują czasu dla swoich dzieci. Ludzie starsi – dziadkowie, dają także poczucie stabilności rodziny i zakorzenienia jej w czasie. Następnie swą wdzięczność dla dziadków i babć wyraziły dzieci poprzez recytację wierszy okolicznościowych, za co od seniorów otrzymały gromkie brawa.
Atrakcją wieczoru był zespół instrumentalno-muzyczny „ARTIS COVER BAND”, który porywał seniorów do tańca.
Po wspólnej gorącej kolacji rozpoczęła się zabawa, która została urozmaicona między innymi spotkaniem z poetą: „Tęsknoty Zbigniewa Szczębary”, który zachwycił seniorów swoją poezją.
Kolejną atrakcją dla seniorów był koncert akordeonowy w wykonaniu Zygmunta Kunikowskiego „Co w duszy gra”. A grało - w rytm dawnych przepięknych melodii, przy których seniorzy śpiewali i wspominali z rozrzewnieniem dawne czasy.