psp 4 mistrzem jazdy 5Kolejny rok z rzędu drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Nisku - Podwolinie wywalczyła zwycięstwo w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Sukces zwycięstwa dał siły młodym zawodnikom, którzy trenując wytrwale stanęli na podium zawodów powiatowych.

Eliminacje powiatowe odbyły się w tym roku w Hucie Krzeszowskiej. W turnieju wystartowało 11 drużyn, które wcześniej uzyskały najlepsze wyniki podczas eliminacji w poszczególnych gminach. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat zasad ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej, a także umiejętnościami w pokonywaniu rowerowego toru przeszkód na specjalnym torze, przygotowanym w hali sportowej oraz miasteczku rowerowym.

Miło nam poinformować, że reprezentacja PSP nr 4 w Nisku, która reprezentowała wszystkie szkoły podstawowe Gminy Nisko wywalczyła wicemistrzostwo. Eliminacje ponownie wygrała drużyna gospodarzy, która okazała się bezkonkurencyjna, przygotowując się na własnym profesjonalnym torze miasteczka ruchu drogowego.

W skład naszej niżańskiej drużyny weszli amatorzy - miłośnicy jazdy na rowerze, uczniowie klasy siódmej: Bartłomiej Perlak, Alicja Potocka, Oliwia Skrzypek i Oskar Zieliński, zaś jej opiekunami byli nauczyciele - pasjonaci: p. Anna Bednarczyk i p.  Jerzy Urbanik.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy rowerowym fachmanom i życzymy sukcesu za rok.

PSP nr 4

Galeria zdjęć