sukcesy lekkoatletow 3W dniach 16 i 17 czerwca b. r. na stadionie AZS w Łodzi odbył się Ogólnopolski Finał XXIV edycji Czwartków Lekkoatletycznych, największej w kraju imprezy sportowej dla dzieci i młodzieży do lat 13. W tym roku prawo startu w Finałach wywalczyło czworo uczniów PSP nr 3 w Nisku: Katarzyna Okleja (rzut piłeczką palantową), Agata Pieróg (bieg na 600 m), Kacper Ślusarczyk i Marcin Mierzwa (bieg na 60 m).

Kasia i Marcin w swoich konkurencjach dotarli do finału zajmując ostatecznie, odpowiednio 9 i 8 miejsce. Dużego pecha miał Marcin Mierzwa, który w biegu półfinałowym do mety dobiegł na 4 miejscu. Jednak kontuzja odniesiona w trakcie tego biegu uniemożliwiła mu start w finale. Agata Pieróg w swoim debiucie na Finałach zajmując 37 miejsce uplasowała się w połowie stawki, a Kacper Ślusarczyk tym razem zakończył zawody z 19 czasem. Był to dla niego, podobnie jak Kasi i Marcina drugi start w tej imprezie. W klasyfikacji miast ekipa Stalowej Woli zajęła III miejsce.
Możliwość wzięcia udziału w finale ogólnopolskim miały te dzieci, które w trakcje sezonu zaliczyły udział w co najmniej 5 zawodach rundy jesiennej i wiosennej oraz obowiązkowo w finale miejskim, osiągając wysokie wyniki. Miejskie Czwartki Lekkoatletyczne organizowane są przez KKS Victoria w Stalowej Woli. Na starcie każdych zawodów stawała ponad setka dzieci ze szkół powiatu stalowowolskiego, niżańskiego i Janowa Lubelskiego. Tak, więc konkurencja była duża.

W zakończonym właśnie sezonie ligowym nasi lekkoatleci wywalczyli: 31x – miejsce I ,29 x – miejsce II i 26 x miejsce III. Dzięki tym osiągnięciom kolejny rok z rzędu PSP nr 3 w Nisku zajęła II miejsce w klasyfikacji szkół, a p. Małgorzata Leszczyńska I miejsce we współzawodnictwie nauczycieli.

W ogólnej klasyfikacji Czwartków nasi uczniowie w swoich rocznikach zajęli:

w biegu na 60 m – I miejsce Marcin Mierzwa
II miejsce Sandra Dąbek, Zuzanna Łata, Bartłomiej Pachla, Kacper Ślusarczyk
III miejsce Wiktor Bolka
w biegu na 300 m - II miejsce Ewelina Mierzwa
w biegu na 600 m – I miejsce Agata Pieróg
w biegu na 1000 m – III miejsce Radosław Szewczyk
w rzucie piłeczką palantową - I miejsce Katarzyna Okleja
w skoku w dal – II miejsce Zuzanna Łata Marcin Mierzwa, Kacper Ślusarczyk

Ogromne gratulacje dla wszystkich finalistów! Szczególne dla tych, którzy reprezentowali nas na zawodach ogólnopolskich.

PSP nr 3 w Nisku

sukcesy lekkoatletow 1sukcesy lekkoatletow 2sukcesy lekkoatletow 3sukcesy lekkoatletow 4sukcesy lekkoatletow 5sukcesy lekkoatletow 6sukcesy lekkoatletow 7sukcesy lekkoatletow 8sukcesy lekkoatletow 9sukcesy lekkoatletow 10sukcesy lekkoatletow 11sukcesy lekkoatletow 12