zlota setka 4Nisko na 3 miejscu w Złotej Setce Gmin Podkarpacia oraz na 7 w kategorii Gmina – lider pozyskiwania i wykorzystania środków unijnych.

zlota setka 2– Gminy nagrodzone w plebiscycie zasługują na uznanie. Wyróżnienie to symboliczna nagroda za działalność i zaangażowanie w budowanie coraz piękniejszego i zamożniejszego Podkarpacia, które prężnie się rozwija. Dla mieszkańców wyróżnionych gmin to również powód do radości, ponieważ jakość pracy w gminie przekłada się bezpośrednio na komfort życia – powiedziała Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacka. (Nowiny, 11.10.2018r.).

Ranking Złota Setka Gmin Podkarpacia jest ważnym podsumowaniem osiągnięć samorządów województwa podkarpackiego. To swoista prezentacja przedsiębiorczości, zaradności i szeroko rozumianej aktywności samorządów naszego regionu. Także dzięki osiągnięciom samorządów Podkarpacie to region prężnie rozwijający się, przedstawiający inicjatywy regionalne, ogólnopolskie oraz rozszerzający współpracę transgraniczną.

zlota setka 3Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, specjalnie powołana kapituła wybierała liderów nie za ostatni – 2017 rok, lecz liderów oraz złote dziesiątki ostatniej dekady (2008-2018).

Źródło: Gazeta Codzienna NOWINY

zlota setka tabela