60 lat biblioteki w nowosielcu 2Goście zgromadzeni w bibliotece w Nowosielcu uczestniczyli w podwójnej uroczystości: jubileuszu 60-lecia Filii Bibliotecznej oraz otwarciu biblioteki po remoncie.

Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Waldemar Ślusarczyk, ks. proboszcz Kazimierz Partyka, i przedstawiciele Rady Miejskiej w Nisku: Barbara Potocka i Stanisław Jaskot. Pojawili się również pani sołtys Joanna Gemzik; przedstawiciele Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" Pani Dyrektor Alicja Sochacka i Monika Jagiełło, Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowosielcu Anna Cichocka, a także wieloletni pracownik filii - Pani Emilia Kobylarz. 

Po powitaniu przybyłych gości i przecięciu wstęgi, nastąpiło poświęcenie nowo otwartej czytelni, a następnie w kilku słowach historię i bieżącą działalność filii przedstawiła kustosz Anna Ulewicz. Otwarciu towarzyszył program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież ze szkoły w Nowosielcu, koncert skrzypcowy w wykonaniu Patrycji Krawiec i Karoliny Krawiec oraz poczęstunek przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia Mieszkańcy z Pasją. Podczas imprezy nastąpiło rozwiązanie konkursów plastycznych: na exlibris okolicznościowy oraz na 100-lecie Niepodległości Polski.

MBP filia w Nowosielcu

60 lat biblioteki w nowosielcu 160 lat biblioteki w nowosielcu 360 lat biblioteki w nowosielcu 460 lat biblioteki w nowosielcu 560 lat biblioteki w nowosielcu 660 lat biblioteki w nowosielcu 7