dzien kobiet nowosielec 47 marca, w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” oddział w Nowosielcu odbyły się uroczystości adresowane do Pań z Nowosielca i Kończyc. Okazją do świętowania był Dzień Kobiet.

To wyjątkowe wydarzenie było doskonałą okazją do wspólnej integracji lokalnej społeczności. W tym szczególnym dniu na ręce Pań skierowano wiele ciepłych słów. Nie zabrakło także życzeń i kwiatów od przedstawicieli Rady Sołeckiej: panów Jerzego Potockiego i Jacka Jaskota. O wymiar artystyczny zadbała pani Jolanta Krawiec, która wraz z uczestnikami zajęć wokalnych przygotowała koncert „Muzyczny bukiet dla Pań”.

Dodatkową atrakcją było otwarcie wystawy prac rękodzielniczych i fotografii lokalnych artystek, którą można podziwiać do 13 marca. Wśród prac znalazły się pięknie haftowane obrazy, kolorowe ozdoby świąteczne, koronkowe serwetki, ludowe gorsety oraz fotografie. Autorkami eksponowanych prac są Panie: Maria Marut, Grażyna Jania, Anna Kopeć, Zofia Podstawek, Krystyna Kobylarz, Maria Rogala, Waleria Kopeć, Elżbieta Słota, Beata Jaskot, Aneta Ładoś i Beata Komsa.

Miłe spotkanie w czwartkowe popołudnie umilił słodki poczęstunek.

NCK "Sokół" oddz. w Nowosielcu

Galeria zdjęć