warsztaty 2Jak długo rozkłada się reklamówka? Ile lat miał najmłodszy żołnierz walczący w trakcie II wojny światowej? Jaki gest w języku migowym oznacza słowo „przepraszam”? Czy można w bezpieczny sposób dotknąć prądu? Na te i inne pytania odpowiedziała Beata Krawiec, specjalistka ds. promocji i reklamy księgarni Nova.

Animatorka przyjechała na spotkanie z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Nisku na specjalne zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku.

Warsztaty składały się z dwóch bloków tematycznych. W pierwszym poruszony został temat „Czy bycie innym jest gorsze?”, podczas którego dzieci zostały uwrażliwione na tematy związane z niepełnosprawnością. Dzieci w przewrotny sposób odtworzyły bajkę „Czerwony Kapturek” oraz nauczyły się kilku gestów w języku migowym, między innymi „dziękuję”, „lubię cię” i „proszę”.

W drugiej części spotkania dzieci dowiedziały się jak dbać o przyrodę i czym jest ekologia. Pani Beata na podstawie przykładów pokazała jak w codziennych sytuacjach oszczędzać wodę, energię oraz szanować środowisko. Opowiedziała w jaki sposób segregacja śmieci wpływa na nasze otoczenie i pomaga troszczyć się o szybko kurczące zasoby naturalne. Uzupełnieniem bloku tematycznego było zaprezentowanie miniatury cewki Tesli, przy pomocy której dzieci mogły „zobaczyć, jak wygląda prąd”.

Pani Beata szybko nawiązała kontakt z uczniami, aktywnie wciągając ich do uczestnictwa w zajęciach. Dzieci brały udział w różnych scenkach, które przybliżały omawiane tematy. Jej radosne usposobienie i szeroka wiedza sprawiły, że zajęcia przebiegły w wesołej i nieco zwariowanej atmosferze. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani Beaty drobne nagrody za aktywny udział w warsztatach.

MBP w Nisku

warsztaty 1warsztaty 3warsztaty 4warsztaty 5warsztaty 6warsztaty 7warsztaty 8warsztaty 9warsztaty 10warsztaty 11warsztaty 12warsztaty 13