konkurs ruchu drogowego psp 4 1Uczniowie PSP nr 4 w Nisku os. Podwolina, kolejny raz potwierdzili, że przepisy ruchu drogowego i umiejętności rowerowe nie są im obce. W odbytym 26 kwietnia 2019r.  Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii młodszych uczestników okazali się bezkonkurencyjni i pokonali wieloletnich mistrzów.

Reprezentacja naszej szkoły po wygranych eliminacjach gminnych, walczyła w powiecie i bezapelacyjnie zdobyła I miejsce - wygrała rywalizację ze zwycięzcami z pozostałych gmin powiatu niżańskiego, zaś nasz szkolny kolega Piotr Kusiak zajął indywidualnie I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Konkurs na etapie powiatowym, jak co roku  odbył  się  w  Hucie Krzeszowskiej, a organizatorami byli Komenda Powiatowa Policji w Nisku, Starostwo Powiatowe w Nisku oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu i Gmina Harasiuki, zaś gospodarzem Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej.

Nasza drużyna w składzie –  Julia Kuprianowicz, Piotr Kusiak, Anna Orłowska i Norbert Śpiewak rywalizowała w konkurencji teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać niełatwy test wiedzy z zasad ruchu drogowego, pokonać rowerowy tor przeszkód oraz prawidłowo przejechać miasteczko ruchu drogowego. W każdej konkurencji nasi zawodnicy okazali się rewelacyjni, a o ich dominacji może świadczyć fakt, że  już  po testach wiedzy  teoretycznej  wyszli na prowadzenie, a po serii  kolejnych zadań  tę przewagę  jeszcze powiększyli, pokonując reprezentantów szkół podstawowych z terenu powiatu niżańskiego.

Dodatkową motywacją do dalszej intensywnej pracy są atrakcyjne nagrody,  które za zdobycie I miejsca otrzymali nasi uczniowie.  Nagrody laureatom wręczał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nisku nadkom. Jarosław Zych. Najlepszy zawodnik eliminacji w grupie młodszej Piotr Kusiak otrzymał indywidualną nagrodę w postaci zestawu sprzętu nagłaśniającego od organizatorów konkursu. Wszyscy reprezentanci również otrzymali pamiątkowe nagrody rzeczowe.

Zwycięska drużyna awansowała dalej i będzie reprezentować naszą szkołę i cały powiat niżański w eliminacjach wojewódzkich, które  odbędą się już 16 maja.

Warto przypomnieć, że w kategorii uczniów starszych nasza drużyna PSP nr 4 w składzie: Oliwia Skrzypek, Bartłomiej Perlak i Oskar Zieliński zdobyła II miejsce ustępując drużynie z Niska – Gim nr 1, która będzie walczyć w eliminacjach wojewódzkich.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim!

Trzymamy kciuki za Nisko!

PSP nr 4

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Nisku

konkurs ruchu drogowego psp 4 2konkurs ruchu drogowego psp 4 3konkurs ruchu drogowego psp 4 4konkurs ruchu drogowego psp 4 5konkurs ruchu drogowego psp 4 6konkurs ruchu drogowego psp 4 7konkurs ruchu drogowego psp 4 8konkurs ruchu drogowego psp 4 9konkurs ruchu drogowego psp 4 10