obwodnica rusza 2W poniedziałek 13 maja odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska. W symbolicznym wbiciu pierwszych łopat uczestniczyli Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Julian Ozimek były Włodarz Niska.

Uroczystość miała miejsce niedaleko galerii VIVO w Stalowej Woli przy ulicy Chopina, bo to tam ruszy budowa. Pierwszą łopatę pod przyszłą obwodnicę wbili ministrowie, posłowie, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Wykonawców i GDDKiA.

Inwestycja obejmie odcinek od skrzyżowania Trasy Podskarpowej z ulicą Chopina w Stalowej Woli w ciągu drogi krajowej 77 do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 w Nisku. Będzie to droga jednojezdniowa, dwupasowa o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska.

Inwestycję o długości ponad 15 kilometrów w systemie projektuj i buduj zrealizuje Konsorcjum Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Construccion S.A. Wartość całego zadania to prawie 200 milionów złotych. Zakończenie budowy planowane jest na marzec 2021 roku.

fot. Zdzisław Surowaniec

Kliknij w link i obejrzyj wizualizację obwodnicy Stalowej Woli i Niska: http://obwodnicastalowejwoliiniska.pl/wizualizacje/

obwodnica rusza 3

obwodnica rusza 1